Štika 137 a půl cm, možný nový rekord Nizozemí

štika
Ilustrační foto: redakce

Nizozemské království má v oblasti lovu dravých ryb hodně co nabídnout. Přesvědčilo se o tom již nemálo našich rybářů a také účastníky velkých přívlačových závodů v této západoevropské zemi.

Země větrných mlýnů a vodních kanálů má ideální podmínky pro výskyt těch největších dravců, mezi kterými dominují zejména slušné štiky.

Lovit zubaté můžete v Nizozemí na pestré škále revírů – od úzkých kanálů až po velké vodní plochy a jezera, kde lze velmi úspěšně chytat také pomocí trollingu.

Díky poměrně přísným pravidlům zde existuje slušná obsádka velkých štik ale i okounů a candátů. Díky naopak snadnému nákupu povolenek online se pak Nizozemsko stává zajímavou destinací pro milovníky přívlače z celé Evropy.

Nedávno došlo na zdejších vodách k dalšímu zajímavému úlovku, štiku o délce 137,5 cm ulovil Florian Poos z týmu přívlačové firmy Westin.

Velká štika na velkou přívlačovou nástrahu

Rekordní úlovek zabral na pravověrnou štikovou vláčecí nástrahu příslušné velikosti. Jednalo se o gumovou nástrahu Shadteez ve velikosti 27 cm.

Fotografii a příběh o ulovení této ryby facebookovém příspěvku firmy Westin:

Nahodil jsem nástrahu daleko a během přitahování jsem pocítil zvláštní úder. Nebylo poznat, zda jde o malou nebo velkou rybu.

Po chvíli nástraha ztěžkla ale ryba se zatím nijak výrazně nehýbala. To jsem už tušil, že mám na prutě kapitální rybu.

Následoval několikaminutový boj na jehož konci můj synovec Yanis rybu podebral. Už jsem věděl, že mám další stotřicítku v životě.

Když se ukázalo, že ryba má 137,5 cm, tak jsem byl u vytržení“ uzavírá Florian vyprávění o svém úlovku.

Podle informací udávaných v příspěvku je tato ryba největším úlovkem štiky obecné v rámci Nizozemska. Po chvilce googlení se mi ale podařilo najít video se štikou z Nizozemí, která údajně měří 138 cm, což je o trochu více.

Na videu je dokonce vidět měření štiky, kde ale podložka i ryba nejsou úplně rovně. Čert to ale vem, obě to jsou mega ryby a dotyčným můžeme závidět.

Tuto rybu ulovil Siegfried Schön v říjnu 2019 a údajně vážila 23 kg. Video této štiky je k dispozici na serveru YouTube:

Čtěte také:

2 Comments

  1. Dobrý den, ve článku píšete rekordní úlovek Štika 137 a půl cm, možný nový rekord Nizozemí.

    V mých 15ti letech nám táty známí přinesl kazetu VHS a na té je parta nadšenců, starších chlapů co v jeden den chitili tři štiky a to rozměrů 90, 102, 137 ano 137cm a takového českého gyganta, už jsem nikde jinde u nás nespatřil.. vím že chlapi chytali z lodě na přívlač na velké voblery. Bylo to někde na velké otevřené vodě asi přehradě. Vdáli byli vidět chladící věže velké elektrárny. Mě je dnes 38let, tak že je nahrávka letitá. Nic méně takové obří monstrum jsem nikde jinde neviděl, než na zapůjčené kazetě 😲😅☝️ Chtěl jsem tím říct, že i tak veliké štiky máme u nás v ČR

    • Dobrý den, díky za podnětnou připomínku, soudě dle elektrárny to mohla být například nádrž Nechranice. U nás určitě máme také rekordní štiky, případné úlovky a fotky rádi zveřejníme. OV

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.