Starší rybář spadl na Českolipsku do vody a kvůli bahnu nemohl ven, záchranu přivolal pes

bahno
Ilustrační foto: redakce

Jako nejlepší přítel člověka se opět ukázal pes, který upozornil na rybáře v nesnázích na Českolipsku. Drama mělo naštěstí dobrý konec, ačkoliv se to neobešlo bez zásahu složek IZS, MP. Velkou zásluhu na záchraně ovšem měl kolemjdoucí muž a také jeho čtyřnohý přítel.

Sedmaosmdesátiletý rybář při přípravě lovného místa na revíru Dubice nejspíše krátce omdlel nebo se mu jen zamotala hlava. Nešťastnou souhrou okolností ale nejenže neudržel rovnováhu, navíc spadl také do vody odkud již nebyla tak snadná cesta ven na suchou zem.

Následkem zhoršení zdravotního stavu se muž nemohl dostat zpátky na břeh jelikož mu v tom bránil nedostatek sil, oblečení nasáklé vodou a všudypřítomné bahno. 

Kolemjdoucí se psem muže zachránil a pomohl mu na břeh

Stalo se tak na místě, které není z okolí příliš dobře vidět a po delším čase bez pomoci by mohla být situace již dost kritická. Muž ale měl štěstí v neštěstí. Jeho nesnází si všiml cizí pes, který se v okolí místa pohyboval a na nezvyklou situaci umístil svého páníčka.

Ten si posléze všiml také rybářova volání o pomoc a jal se jej zachraňovat ze spárů vodního živlu, což se naštěstí brzy podařilo.

Přivolaná hlídka městské policie Česká Lípa jim oběma pak pomohla vyšplhat se zpět na břeh. Na břehu si následně rybáře vyzvedla sanitka rychlé zdravotnické pomoci.

“Strážníci našli oba muže už na břehu, ale terén byl tak těžký, že i ve dvou jim chvíli trvalo, než promočeného a zabláceného seniora dostali až na bezpečné místo. Muže si pak převzali zdravotníci rychlé záchranné služby. My chceme upřímně poděkovat jak panu M., tak i jeho čtyřnohému příteli Radouškovi za perfektní reakci a pomoc ve chvíli, kdy to bylo nejvíc třeba ” píše se na Facebookových stránkách MP Česká Lípa.

2 Comments

  1. Taky se tam spadl ale bylo minus 5 a vylezl sem dám to mě bylo ale kolem 30 let a měl sem tam auto tak do naha a jel sem dom bez ata bych byl víte kde nikde ani živáčka

  2. Já zas předloni málem zůstal trčet v bahně v broďákách 20m od břehu na Bedřichovský nádrži. Nikde nikdo, nic moc pocit. No, jsem tu.. 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.