Signalizátor na sumce: malá krabička pozná záběr a komunikuje s příposlechem

signalizátor na sumce

Zapomeňte na rolničky. Česká firma Flajzar prodává signalizátor záběru na sumce, kterému stačí k napájení jen knoflíková baterie a umí záběr hlásit i na příposlech.

Signalizátor na sumce rozhodně nepřipomíná běžné pípaky, jaké znáte z kaprařiny. To spíše vypadá v něčem podobně oné rolničce. Signalizátor Fishtron Catfish TX3 se nasazuje na prut. 

Jde o relativně nevelkou krabičku, která obsahuje dva adaptéry na prut lišící se svojí tloušťkou. Respektive sílou blanku na nějž jde nasadit. Adaptér si zvolíte dle svých preferencí. Silnější je určen pro použití v dolní části udice a slabší naopak v části horní, kde se blank ztenčuje.

Flajzar sada signaliz�tor? catfish tx3 s p?�poslechem rx multi 4+1

Jak signalizátor na sumce registruje záběr?

Na klasickém pípaku se záběr zjišťuje například dle pohybu vlasce, ačkoliv mnohé firmy již dlouhá léta používají čidla otřesu či vibrací. To je i případ signalizátoru pro použití při sumcařině, který se však neinstaluje na stojan nýbrž přímo na prut.

Zařízení registruje otřesy ale pozná i pouhé ohnutí udice. To vše samozřejmě s možností úpravy citlivosti aby vás nerušil každý menší pohyb prutu způsobený například větrem či jinými vlivy.

O záběru vám dá signalizátor vědět zvukem a také světelným signálem což se obzvlášť hodí v noci, když máte u bivaku více prutů, například při chytání ve dvojici.

Ovládání je velice jednoduché jelikož celé zařízení má pouze jeden třípolohový přepínač pro zapnutí a vypnutí a nastavení citlivosti v pěti úrovních.

Zároveň je samozřejmě voděodolný pro nepřízeň počasí a v nejhorším případě dovede i plavat. Odolá také slané vodě a je použitelný i pro břehový mořský rybolov.

Jedinou nevýhodou může být napájení, které není řešeno vnitřním akumulátorem s externím nabíjením například přes USB, jak by se dalo očekávat. Vzhledem k nízkému odběru a dlouhé výdrži zařízení výrobce zvolil řešení pomocí klasické placaté knoflíkové baterie, kterou lze koupit například v elektru.

V balení je, kromě dvou zmíněných adaptérů, k dispozici i šroubovák k výměně baterky, která vydrží opravdu dlouho. Na delší výpravy s již mnohonásobně používaným signalizátorem je ale raději pro jistotu vhodné přibalit i náhradní baterii, již snadno vyměníte u vody.

Signalizátory Fishtron Catfish TX3 jsou k mání jednotlivě i ve výhodných sadách. Maloobchodní cena se pohybuje kolem 2400 Kč za jeden kus.

Sady jsou ovšem při nákupu více kusů výhodnější a hodí se například při výpravách do Itálie, Francie či Španělska, kde jsou přepisy benevolentnější a rybář si může kolem svého místa postavit doslova les z vícero prutů. Pro tyto účely může být zajímavá možnost používat jej v kombinaci s příposlechovými příjimači RX SIX, RX MULTI a RX MINI nebo lampami WRL1 a WRL2.

Příjimač příposlechu RX MULTI k signalizátorům Flajzar poslouží k sumcařině i ke klasickým hlásičům od této firmy

RX MULTI je přijímač příposlechu, jenž nabízí spolehlivý příjem a zobrazení záběru z až čtyř signalizátorů těchto typů: FISHTRON Q9-RGB TX, NEON TX3, CATFISH TX3 a e3TX. Můžete ho tak využít i při kaprařině, jelikož funguje i na klasické hlásiče firmy Flajzar.

Flajzar P?ij�ma? Fishtron RX MULTI

Navíc umožňuje připojení až tří bezdrátových čidel ALF3 od stejné firmy, to jsou čidla určená k hlídání bivaku a okolí před narušiteli. Má také zabudovanou LED svítilnu a signalizuje záběr vibracemi, což vám umožní okamžitě vědět, když se něco děje.

Svým moderním elektronickým vybavením je přijímač velmi efektivní v šetření energie baterie. K provozu postačuje pouze jedna běžná mikrotužka (AAA) a díky tomu se nejen snižují náklady, ale také finanční zátěž. Navíc má inteligentní signalizaci stavu baterie, která vás včas informuje, kdy je potřeba baterii vyměnit.

Další výhodou tohoto přijímače je jeho schopnost ovládat bezdrátové lampy WRL1 a WRL2, což zvyšuje praktičnost a funkčnost zařízení. Výdrž baterie se u příposlechu prodloužila na 10 dní v nepřetržitém zapnutém režimu, což znamená, že můžete být klidnější a mít jistotu, že vám přijímač vydrží dlouho bez nutnosti dobíjení.

Dosah příposlechu v terénu se také významně prodloužil, což znamená, že můžete být vzdálenější od svých rybářských zařízení a stále zůstat ve spojení.

Signalizátor na sumce koupíte například v e-shopu Parys.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.