Rybářská stráž získá pravomoc zkoušet rybáře z jejich znalostí: kdo neprojde, tomu skartují lístek

povolenka 7500
Ilustrační foto: redakce

V nejbližší době v Česku citelně ubude rybářů. Obávat se musí hlavně ti, kdo nezná rybářský řád. Úřadům už došla trpělivost s přestupky a začne rybáře testovat, zda vůbec znají rybářský řád.

Znalosti se budou prověřovat průběžně a to přímo na březích našich řek a nádrží. Kdo nezná řád, ten si sbalí pruty a půjde domů.

Novou úpravu vyhlášky o rybářství má na stole ministr zemědělství. V kuloárech se říká, že ministrovi došla trpělivost s každodenními svodkami rybářské stráže o flagrantním porušování předpisů.

Původní plán dokonce počítal s pravidelnými zkouškami před vydáním povolenky. Ukázalo se ale, že Ministerstvo Zemědělství nedisponuje dostatečným počtem úředníků, kteří by mohli testování rybářů provádět.

Nechávat zkoušky na rybářském svazu pak ministr nechce: „Určitě by je na svazu nechali opisovat, já je moc dobře znám“, řekl ministr v neformálním rozhovoru na veřejném WC poslanecké sněmovny. Pravomoc rybáře zkoušet ze znalostí tak získají členové RS.

Přezkoušení z rybářského řádu přímo u vody

Proto bylo rozhodnuto, že zkoušku provede rybářská stráž přímo u vody.

Aby se zamezilo kamaráčoftům, celý proces bude maximálně rychlý a efektivní, přičemž se bude nahrávat na mobilní telefon.

Na ministerstvu dostal tento nový projekt pracovní název „Rychlá smrt“.

Porybný při kontrole vylosuje v mobilní aplikaci 3 otázky a na každou z nich musí rybář odpovědět do dvaceti vteřin.

Pokud udělá chybu nebo nebude vědět odpověď vůbec, dostane ještě poslední šanci – praktický úkol.

Porybný mu kupříkladu přikáže navázat rybářský háček na vlasec do 15 sekund. Pokud to rybář zvládne, tak se mu špatná odpověď promíjí. Bude se ale muset do příště vše doučit.

Kdo nezvládne ani to, přijde o rybářský lístek a bude muset znovu požádat o složení celé zkoušky pro získání RL a zaplatí si vše znovu.

Lístky se budou odebírat přímo u vody.

Vláda již vypsala tendr na nákup mobilních skartovaček na laminované dokumenty celkem za 250 milionů korun. Máme se tedy opravdu na co těšit.

Doslov: Neděste se a podívejte se na kalendář. Je prvního dubna! Vše co vyjde na webu dnes (1.4.2024) dopoledne je jedna velká blamáž a aprílový chyták! Sice by někdo přezkoušení potřeboval jako sůl, ale nic podobného se nechystá. Alespoň zatím.

14 Comments

 1. Jasný Ukacka se bojí kontrolovat ač berou co na háček skočí a nás bude nakej kokot z ministerstva buzerovat hezký fakt to jsem dopadli

 2. To si děláte prdel…
  Tak proč jim vydáváte povolenky….
  Nejenom že to pořád to zpřísňuje te.
  Nedá se zajet k vodě.Sanej zákaz.
  Už mě serete.
  Přestanou kupovat povolenky.
  A raději pojedu na soukromák.
  Tam tě nebuzerujou a můžeš všechno..
  Kokoti jste………..

 3. Vše tyto aprílové léčí se mohou stát realitou. Stačí aby takový jouda pisálek se dostal na ministerstvo a apríl se stane skutečností. Jen ta rybářská stráž by musela znát spoustu jazyků. Ukrajinsky, rusky, arabsky, německy,vietnamsky atd. A nebo, by začalo vytlačování ( genocida) českého rybáře. No za Hitlera taky Čech nemohl mít vše co měl Němec. Záleží co si vše Čech nechá líbit. Nebo jestli skloní hlavu a bude šlapat jak mu bude Brusel diktovat. Aprílové žertíky nemusí být daleko od pravdy. Jen si vspomeňte co vše vymýšleli.

 4. Trochu se tu rozjely emoce, tak to zkusím uklidnit. Je to samozřejmě celé aprílový žert. Pevně věřím, že v reálu taková kravina může napadnout pouze mě. A velké díky všem, co článek dočetli do konce:)

 5. Pánové myslím si, že aprilove žertičky patří do hospody a ne na seriozní server. Měli by jste seriózně informovat a dávat sem jen ověřené informace a fakta, a ne plašit lidi.Navic dáváte těm hovadúm v parlamentu návod jak z lidí dostávat další prachy.

 6. A je bude kontrolovat kdo že tam kuloví dělají obědy za 35kč a ještě budou buzerovat jediné co umí je zvedat daně a rozdávat a teď budou ještě proudit s takovou sér.. na ně a začnu chodit na soukromé revíry tam to aspoň nemění co rok pravidla

  • Zkuste to číst pořádně. Je to aprílový for z 1. dubna. A myslím, že na rozdíl od konkurence jsme se letos se srandičkama drželi dost při zemi

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.