Rybáře vypověděli z dalšího oblíbeného revíru: ryby zde snižují kvalitu vody

Sadská zákaz rybolovu
Foto: redakce

Sportovní rybolov pod hlavičkou ČRS skončí na dalším oblíbeném revíru. Český rybářský svaz se zde stal nežádoucím protože ryby zde údajně kazí kvalitu vody. Jedná se o populární lokalitu Stříbrný rybník na okraji Hradce Králové, kde se za poslední roky režim a možnost rybolovu již měnili.

Tento rybník je aktuálně součástí revíru 451 058 Orlice 1 a platí zde územní i CS a celorepublikové povolenky. Zároveň se však jedná o poměrně využívaný rekreační areál, což v minulosti působilo jisté složitosti v domluvě mezi rybářským svazem a provozovatelem areálu.

ČRS je na tomto revíru v nájmu a možnost lovu je přizpůsobena provoznímu řádu a rekreačnímu využití Stříbrného rybníka.

V minulosti zde byl rybolov umožněn podle několikrát měnících se pravidel. Jako revír byl ale rybník poměrně oblíben.

Někteří rybáři si možná vzpomenou na vyhlášené závody, které na přelomu tisíciletí přitahovali pozornost lovících z celé republiky u zahraničních rybářů. Vítěz zde tenkrát mohl vyhrát dokonce osobní automobil.

Městské lesy neprodlouží svazu nájemní smlouvu, chtějí novou obsádku ryb s převahou dravců

Rybaření na Stříbrňáku jako na svazovém revíru ale skončí. Městské lesy Hradec Králové, majitel rybníka, se rozhodly smlouvu na nájem neprodloužit.

Jde tak o další v řadě případů za posledních dvacet let, kdy Východočeský územní svaz přichází o pronájem na jednom ze svých navštěvovaných revírů.

Na vině je údajně nízká kvalita vody, kterou má na svědomí, mezi jinými, rybí obsádka. Stříbrný rybník totiž prošel velkou rekonstrukcí přiléhajícího rekreačního areálu. Dovolenkovou idylku však kazí voda plná sinic.

Videoprezentace rekreačního areálu na YT kanálu Městských lesů HK:

Podle zpráv na webu Českého rozhlasu HK, se vedení městské organizace vyjádřilo ve smyslu, že vybagrování a odbahnění je příliš finančně náročné. Cesta ke zlepšení kvality vody tak povede skrz vylovení rybí obsádky. Podle informací z médií jako iDnes.cz, zde ryby nemají zmizet úplně. Plánuje se nová rybí obsádka s převahou dravců, což by kvalitě vody mohlo do budoucna prospět.

Na českých svazových revírech je přitom množství dravců vůči kaprům a kaprovitým rybám opravdu spíše marginální, což vadí i spoustě řadových rybářů. V tomto případě se to zároveň stává reálnou příčinou ztráty revíru pro všechny rybáře. Informace, zda bude do budoucna umožněn rybolov na povolení od majitele, jako například na soukromých revírech, zatím nebyla nikde zveřejněna.

Město prozkoumá také případné nelegální výpusti či odběry vod

Jako další možný původce špatné kvality vody mohou být také splaškové vody z některých chat. Město proto hodlá prozkoumat zda někde nedochází k vypouštění splašků nelegálním způsobem.

Od těchto opatření si provozovatelé slibují výrazné zlepšení kvality vody v rybníce během nadcházejících sezon.

Na výlov si chtějí pozvat hasiče

Podle dostupných informací nemá Stříbrný rybník vhodný odtok a klasický výlov zde představuje problém. Městské lesy to chtějí řešit přizváním hasičů, kteří mají k dispozici čerpadla schopná odčerpat až kubík za minutu. Samotný objem vody k odčerpání se přitom v reportáži Českého rozhlasu odhaduje na 70 tisíc kubických metrů. Výlov má proběhnout během letošního podzimu.

Zdroje: ČRS VČÚS, iDNES, Český rozhlas HK

16 Comments

 1. Samé zhovadilosti a všivárna a píčoviny. S jediným úçelem-nasrat lidi,protože šmejdi z ùřadů si děají vo chtějí. A jejich poskokově z obecních policií jim dělají kašpárky. Chuj do tohohle systěmu,když starosta nechce platit parazitům a polorom je je upředňostnovám veřejno právní televizí a moderátor je nakrksto neschopný. Seru na romy s na Č.T. Obzvlášť.

  • Misto, aby investovali a rybnik odbahnili ( coz by zaplatili poplatnici a eu, pokud by pozadali o dotaci). Opravili hraz s radnou vypusti, kterou potrebuje kazdy rybnik. Vymysli hlouposti coz stejne zaplati poplatnici a zlepseni neprinese. Protoze i drava osadka musi neco zrat, sinice to urcite nebudou 😉. Preji hodne uspechu s kvalitou vody 😁.

 2. Větší hovadinu jsem dlouho nečetl že ryby kazí vodu není to tím že tisíce lidí do vody chcije nebo to je jen proto dostat z tohoto revíru rybáře a sám prodávat povolenky je to hnus velebnosti co se tady děje

  • Ryby na stříbrný rybník patřily, vodu kazí minimální přítok a hovadské chování lidí k vodě a přírodě celkem. Opět zlé rozhodnutí!!
   Podívejte se do okolních lesů!! Samý plast a bordel od lidí ale i od zaměstnanců městských lesů!! Také za to můžou ryby???? JM

 3. Tohle „neřešení sedimentů“ bude mít stejně pozitivní vliv na kvalitu vody, jako by měla 30po Praze na produkci emisí 👍🤣🤣🤣 Tahle země je fakt smutný kino…

 4. Na Chrudimsku také ryby ‚kazí vodu“. Je zelená. Kvůli rybám. Tak mají rybáři minimálně do prázdnim zákaz lovu. A v koupališti níže na stejném průtoku se koupat lze… Ministerstvo lesů, vod a strání.

 5. Tak rybáři si platí tak drahé povolenky případně brigády… a ČSR s nima takto vytře podlahu…. Hlavně že mají ČSR mají rekordní zisky každý rok….

 6. Hlavně že sou prachy pro Ukrajince a pro nákup armádní techniky z USA na miliardové dluhy 30/60let splácení… Tento stát jde do … Děkujeme fašistické EU a zaprodanym médiím že nás tak pěkně informují co je pravda a lež!

 7. Určitě ryba nekazí kvalitu vody pokud je lokalita využívána k rekreačnímu využití a chodej tam kde jaké hovada které se u vody neumějí chovat jak to ve většině případů je,je jasné že kvalita vody se sníží ryba nikdy nemůže ovlivnit kvalitu vody co to je za píčovinu. Rybáři ničí vodu,přírodu ohrožují rekreanty a podobně sracky kto tohle to schvaluje je obyčejný kreten na druhé straně rekreanti můžou vše nechávat odpadky házet vše do vody srat a chcat a nikomu to nevadí. Ale za vše můžou ryby a rybáři

 8. Nemyslím si že jim to pomůže ale částečně souhlasím, protože to množství kaprů co se všude sype je prasarna a jen byznys. To neplatí jen pro stříbrňák ale všechny vody. Za mě alespoň tři roky žádné nasazování kaprů na svazovkach a stejně jich bude moc.

 9. Přemnožená bílá ryba určitě kvalitu vody zkazí,ale to se dá řešit jednoduše nasazením většího počtu dravců a omezením násady kapra zvlášť na menších vodách,ale tady jsou evidentně jiné zájmy,nebo na to obhospodařují cí organizace neměla čas,nebo lidi,pak se nedivím.Znám revír, který se dlouhá léta používá jako koupaliště 471179 a jedna paní radní prosazovala nápad nechat jen koupaliště bez ryb,z čisté vody by rychle byla žumpa,jen blbec si myslí, že je chytřejší než příroda!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.