Profesionální rybářská stráž: Severní Morava hledá nové porybné

rybaření na Jizeře na podzim a profesionální rybářská stráž

Dobrovolní porybní málokdy mají dostatek času, aby mohli být na přidělených revírech vždy, kdy je potřeba. Územní svazy to řeší zakládáním placené RS, která se u vody pohybuje intenzivněji. Profesionální rybářská stráž již nějakou dobu působí u severomoravských rybářů. Nyní tento ÚS vyhlašuje nové výběrové řízení.

Předně je třeba uvést, že systém fungování rybářské stráže v ČR je tak trochu zvláštní.

Historicky se vyvinul tak, že fungování RS zajišťuje ČRS a MRS, ačkoliv, z právního hlediska je rybářská stráž ustavována úřady, kterým se zodpovídá a teoreticky by svaz do fungování porybných neměl příliš mluvit. V praxi je to přesně naopak.

Úřad sice porybné zkouší a jmenuje, praktické fungování ale probíhá na úrovni MO nebo ÚS. Tak to prostě je a stát defakto nechává kontrolu revírů na našich bedrech. (Což má své výhody i nevýhody)

Profesionální rybářská stráž je na tom v podstatě úplně stejně. Jde o členy RS jmenované úřadem, kteří mají stejný status jako běžní členové RS.

Svaz je ale za jejich práci platí (nejčastěji na fakturu) a oni mají kontrolu rybářů jako hlavní pracovní náplň. Tuto dvojakost fungování RS berme jako fakt. 

Nemá smysl se dále do právních podivností českého státu zabrušovat, protože by z toho člověk byl za chvíli jelen. Buďme rádi, že RS může alespoň nějak fungovat. 

Jako ilustraci právních souvislostí uvádíme jen tento příklad, o kterém většina rybářů neví: stížnosti na postup RS případně jejich odvolání nemůže řešit MO nýbrž zřizující úřad, který porybné zároveň jmenuje.

Profesionální rybářská stráž na Severní Moravě vyhlašuje výběrko

Dnes zveřejnil ÚS pro Severní Moravu a Slezsko výběrové řízení, na jehož základě bude jmenována profesionální rybářská stráž na období od března tohoto roku.

Případné horlivé zájemce hned zchladíme. Základní podmínkou je mít hotové zkoušky RS a praxi minimálně 3 roky jako člen běžné RS. Jaké jsou další požadavky?

  • Časová flexibilita
  • Čistý trestní rejstřík
  • Řidičský průkaz B a vlastní vůz pro výkon činnosti na všech revírech ÚS MS
  • Mobilní smartphone s OS Android
  • Vynikající znalosti rybářského práva, tedy zejména: Zákona o rybářství č. 99/2004 Sb, prováděcí vyhlášky č. 197/2004, BPVRP platných na revírech Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko, Stanov ČRS

*Předpokládaný měsíční úvazek činí 50 hodin jako OSVČ

Nástup do funkce se předpokládá k 1.3 2022

Aktuálně hledají severomoraváci člověka pro oblasti:

• Olomouc. Šumperk
• Hranice, Přerov, Tovačov

Všechny informace a kontakty naleznete ve zprávě o výběrovém řízení na webu ČRS MS

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.