Pstruhová sezona je celkem aktuální téma, momentálně tedy výhradně na soukromácích a duhákodromech.
Za dva měsíce to ovšem vypukne i na tekoucích vodách a je možné, že budete chtít obnovit svoji výbavu novým navijákem.
Máme pro vás tip na dobrý naviják pro ultralehkou a lehkou vláčku, který je navíc dodáván s náhradní cívkou. Ta je dokonce hliníková.
Můžete ji využít pro střídání dvou různých návinů o různé tloušťce nebo si na jeden dát pletenku a na druhou cívku levný monofil. Díky tomu můžete oprášit třeba i rotačky, které trochu kroutí vlákno, což u drahé pletenky člověk nerad vidí.
V mírné slevě je kvalitní navijáček Ryobi Verum II z pokročilé produktové řady, kterou charakterizuje precizní zpracování, nízkou hmotnost a vysokou odolnost. Každý detail byl navržen s důrazem na maximálně jemný chod bez vibrací.
Toto oceníte zejména při aktivním vedení nástrah během přívlače a častém nahazování.
Dvě hliníkové cívky v ceně navijáku, mělká a hluboká
Model Verum II ve velikosti 2000 je ideální volbou pro lehkou přívlač. Hliníkové tělo poskytuje pevný a stabilní základ, zatímco rotor z uhlíkových vláken výrazně snižuje celkovou hmotnost.
Osa cívky z titanu přispívá k dlouhé životnosti a odolnosti při zachování hladkého chodu. Výsledkem je naviják, který působí lehce v ruce, ale zároveň si zachovává robustní konstrukci i při zdolávání silnějších ryb.
Precizní systém ukládání vlasce zajišťuje rovnoměrné navinutí, což je klíčové pro dosažení dalekých a přesných náhozů.
Silná karbonová brzda nabízí vysokou brzdnou sílu a plynulý chod i při použití pletených šňůr, kde je precizní nastavení obzvlášť důležité.

Součástí balení je také náhradní hliníková cívka (mělká/hluboká), která umožňuje rychlou změnu typu návinu podle aktuálních podmínek nebo lovené techniky.
Technické parametry:
- 5 kuličkových ložisek + 1 válečkové ložisko
- Karbonová brzda
- Převod: 5,1:1
- Kapacita vlasce: 240 m / 0,20 mm
- Návin na jedno otočení kličky: 75 cm
- Hmotnost 210 g
Ryobi Verum II 2000 je spolehlivý partner pro rybáře, kteří hledají lehký, výkonný a technicky propracovaný naviják pro lov s lehčí přívlačovou sestavu. Vhodný zejména v konbinaci s kratšími a lehčími pruty na pstruhy, okouny či jelce.
K dispozici na Párysově rybářském ráji – mimochodem, pěkné slevy mají i na přívlačové nástrahy a mají také další velikosti u tohoto typu navijáku.
Další tipy:
Revír Vltava 7 láká celoroční přívlačí: dříve sem vysazovali pstruhy i hlavatky
Broďáky Grundéns Men´s Boundary Stockingfoot Wader Stone
Přívlačová pletenka, která nesákne vodu: Expedition X8E má silikonový povlak
Buďte první kdo přidá komentář