Policie dopadla pachatele, který loni na Hněvkovicích přejel rybáře motorovou lodí

motorový člun
Ilustrační foto: redakce

Policisté z Jihočeského kraje nedávno dopadli podezřelého, který loni v červenci úmyslně v noci najel motorovou lodí na rybáře v nafukovacím člunu.

Událost se stala během loňské červencové noci mezi Purkarcem a Buzkovem. Rybář ze břehu zaregistroval blížící se loď, která se již zdálky projevovala hlučným hudebním doprovodem a mířila do bojek.

S rozsvícenou čelovkou nasedl do člunu a jel posádku lodi před bojkami varovat. Skupina lidí na motorové ale zareagovala nejprve slovní agresí a poté namířila loď přímo proti němu. Rybář stihl úhybným manévrem kolizi zabránit. Loď se ale otočila a najela na rybáře podruhé, což se neobešlo bez zranění. Člun naštěstí ponoření pod vodu zvládl, přestal pouze fungovat motor.

Ten se naštěstí podařilo nahodit a rybář se štěstím unikl třetímu útoku ze strany cizího plavidla. Následně loď zmizela v temnotě a zraněný rybář se zvládl dostat na břeh. O případu jsme psali zde.

Policisté zpočátku neměli příliš vodítek. Žádné svědectví, které by alespoň zhruba popsalo podobu lodi nebo někoho na její palubě totiž nebylo vzhledem k noční hodině k dispozici.

Pachatele ale téměř po roce dohnala jeho záliba v hlasité hudební produkci na lodi i na břehu. Díky četným stížnostem na noční hluk v jednom z tamějších rekreačních objektů se totiž policisté dostali podezřelému na stopu. Po dalším pátrání bylo nalezeno také pravděpodobné inkriminované plavidlo.

Pachatel obviněn z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví

Tento týden obvinili z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví muže z Českých Budějovic (34 let). Podle výsledků vyšetřování měl obviněný muž krátce po půlnoci 9. července 2023 na vodní nádrži Hněvkovice na řece Vltavě jako vůdce plavidla, motorového člunu s pevným kýlem, úmyslně najet na rybáře v nafukovacím gumovém člunu. Rybáře, který v něm seděl těsně minul. Následně se s člunem otočil a na rybáře znovu najel s jasným úmyslem ublížit. Rybáře při tomto najetí na člun zranil. Ten utrpěl rozsáhlé krevní výrony.

Zdroj: Policie ČR

4 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.