Plavecké závody dlouhodobě omezí lov na známém revíru: harmonogram a mapa

Písník Týnišť
Lov z belly boatu na písníku Týnišť. Foto: Aktivni-rybolov.cz

Na oblíbeném písníku Týnišť (na mapách zvaném též Jezero) se budou konat plavecké závody, které omezí rybolov na tomto revíru. Závody se budou konat od května až do září tohoto roku.

Týnišť naleznete mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Vodní plocha náleží k revíru 451 033 LABE 30 a hospodaří zde MO Pardubice.

Místní asi již slyšeli o sérii závodů zvaných Pardubický Plavecký Pohár. Ten zahrnuje několik sportovních disciplín, jež se letos konají přímo na svazovém písníku Týnišť a jeho okolí.

Termín vychází na každé druhé úterý, přičemž plavecká část zasáhne zejména severní část revíru.

Pořadatelé žádají rybáře aby v tuto dobu využili jinou část revíru. Fakticky jde zhruba o tři čtvrtě hodiny  kdy budou závodníci na plaveckém okruhu vyznačeném na obrázku modře.

Plánek závodů na revíru Týnišť
Plánek závodů na revíru Týnišť, plavecká část pod modrou barvou. Šrumec bude také kolem vody na souši. Foto: PPP

Padesát plavců na vodě každých 14 dní, ale jen na necelou hodinu

Termíny závodů PPP týkající se zmíněného revíru v roce 2022:

 • 12.5. Písník Jezero, 
 • 26.5. Písník Jezero, 
 • 9.6. Písník Jezero, 
 • 23.6. Písník Jezero, 
 • 7.7. Písník Jezero, 
 • 21.7. Písník Jezero, 
 • 4.8. Písník Jezero, 
 • 18.8. Písník Jezero, 
 • 1.9. Písník Jezero, 
 • 15.9. Písník Jezero

Přibližný čas konání akce: 17:30 a 18:15

Odhaduje se účast do 50 plavců, kteří budou viditelně na vodě označeni plovacím vakem se startovním číslem. Ve vodě udělají asi dost bugr, tudíž ryby po jejich akci chvíli nemusí vůbec brát

Pořadatel závodu požádal předsedu Východočeského územního svazu (a předsedu MO Pardubice v jedné osobě), aby rybáře o této akci informoval. Zároveň žádá o pochopení ze strany jednotlivých lovících.

Je jasné, že většinu rybářů plavci na vodě nepotěší. Dělat se proti tomu však nic nedá. Revír naštěstí využijí poměrně malou chvíli v ne až tak atraktivní čas z našeho hlediska.

Písník Týnišť se těší popularitě zejména mezi kapraři, kteří často využívají velkou část šířky této vodní plochy a možnosti zavážet montáže či krmení na delší vzdálenost.

Natažené vlasce vzhledem k hloubce písníku vedou poblíž hladiny jen v pobřežní zóně. Přesto bude lepší se chytání v daný moment vyhnout a neriskovat problémy. Závodníci v zápalu boje nevidí a neslyší a mohou z toho být problémy či , nedej bože, zranění.

Zdroj : https://www.crshradec.cz/2022/04/22/plavecky-pardubicky-pohar-2022-12-5-pisnik-tynist/

2 Comments

 1. Víte,chodím na ryby už 65 let, ale posledních pár roků už si nepřipadám jako rybář, ale jako štvaná zvěř. K vodě už se hlavně na řekách vlastně ani pořádně nedostanu. Hlavně kvůli cyklistický stezkám a a jejich arogantní použivatelům. Samé zákazy a příkazy.Zrovna minulý týden mě přistála kolařka u Vltavy v Trojí pod psím útulkem na zádech a ještě mě dost sprostě vyndala. Po téměř 65 letech členství v ČRS uvažuji o jeho opuštění. To co se poslední dobou děje, mě mě připadá jako hon na čarodějnice-rybář je u vody všem ostatním na obtíž. Je to špatné.

  • Přistála na zádech? Do trojy chodím taky a zatím jsem konflikt neměl, tak snad to bude bez problémů i dál. Cyklostezky budou bohužel ještě přibývat, co se dá dělat.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.