Pěkná štička na revíru Vltava 7

Vltava 7 - začátek revíru. Jaká je cena rybářského lístku?na soutoku Vltavy a Berounky a kde hledat sumce na řece zde?

Vltava 7 je jeden z revírů, kde je povolena celoroční přívlač. Dočíst se o celoroční přívlači můžete zde nebo v našem mini bedekru po pražských revírech. Úlovky jsou tady jak známo velmi sporadické. Štěstí se ale občas usměje i když to nejméně čekáte. Svůj report nám poslal jeden z našich spolupracovníků:

Sedmičku máme v Praze celkem blízko ale moc lidí sem nechodí. Chytit rybu je tady podobné jako vyhrát ve sportce a tak sem zajdou vláčkaři jen občas.

Napadlo mě, že si na hodinku zajdu vyzkoušet jak chodí nové nástrahy. Na zahájení jsem totiž nakoupil celou krabici gum a zátěží. Chtěl jsem tedy prubnout, jak se to chová při různém stylu vláčení. A hlavně tak nějak otestovat jestli je všechno ready na zahájení. To už chci samozřejmě vyrazit trochu jinam.

Díky špatnému počasí byl na řece klid, i když těsně po mém příchodu projela menší nákladní loď. Vlny narazily do břehu a já byl komplet mokrý protože jsem v kleče na koleni psal docházku:)

Povolenka to naštěstí přežila celkem v suchu a tak to byl asi jen šplouch pro štěstí.

Nasadil jsem nejdřív nymfu a lehčí čeburašku abych viděl jak se to bude chovat. Na dno se s tím asi nedostanu ale pro zkoušku nástrahy mi to stačilo. Proházel jsem břehy v okolí i otevřenou hladinu a samozřejmě nic. Další krok bylo nasazení větší zátěže. Usoudil jsem že patnáct gramů to jistí a začal skákat po dně.

U břehu jsem si všimnul, že největší divočinu to dělá když zápěstím trhám s celým prutem. To se mi líbilo a říkal jsem si, že by se to mohlo líbit i nějaké té rybě. Aspoň tloušť nebo duhák by se tady zjevit mohl.

V tomhle duchu pokračuji asi pěti delšími náhozy. V jednu chvíli už nástrahu dotahuji ke břehu když, v tu ránu, se zjeví solidní torpédo. Naprosto neomylně mi nástrahu sestřelila štika. Háček sedí úplně dokonale a brzda si taky pěkně zařvala. Vercajk mám ale bytelný takže zdolání je otázka asi dvou minut.

Vltava 7 a pěkná štika
Štiku asi něco chtělo nedávno dát k obědu

Nadšenej jsem byl tak, že jsem rybu zapomněl změřit. Měl jsem sebou jen rakeťák, podle něhož to vypadá, že alespoň šedesát ta kudla měla. Vypasená byla pěkně. Ta Vltava 7 asi nebude taková hladová voda jak se říká:)

Po tomhle úspěchu jsem prošel ještě asi 300 metrů břehu ale výsledek byla klasická nula. Ale alespoň je vidět, že na sedmičce se občas dá chytit i celkem fajn ryba.

! Výprodeje na chytapust.cz!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.