Včerejší konference Středočeského územního svazu zvolila nové vedení. Staronovým předsedou je Dušan Hýbner, který v této funkci výrazně působil během posledního období.
Volba předsedy a výboru byla poměrně hladká. Nenarušila ji ani typická česká “tradice” v podobě údajného pomlouvačného dopisu, který měli delegáti obdržet den před volbou.
Zájem zabývat se prioritně tímto dopisem ovšem nevznikl a tak se před samotnou volbou DH vyjádřil k vizím dalšího fungování ČRS SÚS během nadcházejících ekonomicky komplikovaných let:
„Nechci tu dnes před vámi stavět vzdušné zámky a budoucnost lakovat na růžovo. To vůbec ne. Naopak je férové si přiznat, že celý svaz a náš územní svaz nevyjímaje, čekají složité roky a asi všichni chápete proč, když se podíváme, co se kolem nás děje. Doba hojnosti, kdy rostla členská základna a s tím i příjmy, končí. Musíme se připravit, že nás doběhne ekonomická krize, kdy se budou muset naši členové rozhodovat, zda půjdou na ryby, nebo budou mít doma teplo, či dětem dají najíst,“ uvedl Dušan Hýbner.
Zároveň nastínil další směry fungování územního svazu v následujících oblastech
- Podpora fungování MO – pomoc s administrativou, poradenství a podpora. Konkrétně například v oblasti dotací, jednání ohledně pronájmu pozemků a vodních ploch.
- Zarybňování – pomoc produkčním MO v oblasti vybavení, kontrola přejímaných násad, motivace MO k samoprodukci kvalitní násady a jejich upřednostnění před sourkomými dodavateli
- Práce s mládeží – pokračovat v náboru mladých členů, nábor a vzdělávání vedoucích kroužků
- Sport – podpora organizace závodů LRU, vytváření podmínky pro reprezentanty
- Podpora handicapovaných – vytváření podmínek pro handicapované rybáře na revírech, podpora jejich sportu
- Finance a dotace – opuštění drobných dotací, které nejsou pro svaz příliš výhodné z hlediska nesmyslných podmínek. Vytváření finančních rezerv pro investice do revírů
- Aktivní připomínkování agendy Rady ČRS
Zdroj: Středočeský územní svaz ČRS
Dušan Hýbner má za sebou řadu úspěšných projektů
Dušan Hýbner v posledních letech zavedl spoustu novinek a úspěšných projektů. Zejména můžeme zmínit nákup nových vodních ploch pomocí speciálního fondu, díky kterému lze řešit mnohé majetkové problémy na stávajících revírech a nákup zcela nových lokalit.
Úspěšným projektem je například revír Písková Lhota a další místenkové vody s kvalitním zarybněním, které se těší velké popularitě mezi rybáři. Vyznavači aktivních metod lov oceňují například také kombinované hospodaření na některých vodních plochách, kde lze lovit pstruhy přívlačí a muškařením během zimy.
Tyto revíry se stávají lákavou alternativou soukromých vod, která navíc přináší do svazové pokladny další peníze využitelné například pro zarybňování či jiné svazové aktivity.
Složení výboru ČRS SÚS na další období
Společně s volbou předsedy byl zvolen i výbor a dozorčí komise:
Radek ZAHRÁDKA (MO Mladá Boleslav)
Mgr. Magdalena VONDRUŠKOVÁ (MO Unhošť)
Jiří NOVÁK (MO Kladno)
Milan ŠTĚPNIČKA (MO Český Šternberk)
Jan PORHANSL (MO Kladruby)
Ing. David GRUNT (MO Hořovice)
Marek MACHOLDA (MO Mělník)
Jiří EICHLER (MO Čelákovice)
Jakub KEMR (MO Nymburk)
Alena VALTROVÁ (MO Žleby)
Petr ČERNÝ (MO Kozárovice).
Dozorčí komise SÚS
Ing. Miroslav NEUMAN (MO Bělá pod Bezdězem)
Jan ROGOS (MO Hořovice)
Jaroslav CEPEK (MO Mladá Boleslav)
Jan MELKES (MO Zeleneč)
Adolf PEISKER (MO Jince)
Dále došlo k volbě delegátů do Rady ČRS jejichž obsáhlý seznam naleznete přímo v článku na webu SÚS.
Buďte první kdo přidá komentář