Napadl člena RS, potopil mu plavidlo a propíchal gumy: ČRS udělil rybáři doživotní zákaz lovu

RYbářská stráž bilancuje
Ilustrační foto: Redakce

O uděleném doživotním zákazu lovu pro nejmenovaného rybáře informoval Severočeský územní svaz ČRS. Za incident s napadením RS dostal ten nejvyšší možný trest – byl vyloučen z řad členů svazu a na revírech ČRS si už v životě nezachytá.

Podle zprávy na webu Severočeského ÚS se incident odehrál již v srpnu na vodní nádrži Nechranice. Zde se rybář dostal do křížku s Bližšími podmínkami výkonu rybářského práva, což jsou ony místní pravidla uvedená v popisu revíru.

Konkrétně se mělo jednat o nedodržení minimální délky nástrahy na přívlač, která zde musí mít alespoň 15 cm. To však rybářova nástraha nesplňovala a RS mu zabavila povolenku.

Nechranice-Č.středohoří

Až posud by se jednalo o poměrně běžnou lapálii, která mohlo vyřešit odebrání povolenky na určitou dobu dle sazebníku trestů. Za několik málo měsíců si rybář mohl vyrazit na ryby znovu. Vše ale dopadlo zcela jinak a případ můžeme směle zařadit do naší černé kroniky.

Šílené řádění na břehu Nechranic

Kamenem úrazu se stalo opakované setkání RS s tímto rybářem. Den po zabavení povolenky došlo k incidentu, který nemá obdoby. Amok rybáře nejlépe popisuje přímo citát ze zmíněné zprávy na webu Severočeských rybářů:

„Situace vygradovala následující den (11. 8. 2023), kdy došlo při provádění pochůzky ze strany člena rybářské stráže, která povolenku zadržela, k jejímu fyzickému napadení jedincem, kterému byla povolenka předchozí den zadržena. Fyzické násilí ze strany viníka bylo velice intenzivní, došlo k ublížení na zdraví u člena rybářské stráže (člen RS musel neprodleně po útoku podstoupit lékařské ošetření), a zároveň také došlo k poškození majetku rybářské stráže (zejména potopení lodě, propíchány pneumatiky u osobního vozu, a jiné).“ píše se na stránkách Severočeského územního svazu ČRS.

Kárný senát ÚS tak v souladu se stanovami a sazebníkem trestů rozhodl o vyloučení člena na 5 let a zejména o celoživotním zákazu rybolovu na revírech ČRS. Dotyčný tak na revírech svazu nebude moct chytat ani například na nečlenskou povolenku. Možnosti odvolání rybář nevyužil.

Soudní dohra

Dá se očekávat, že tento trest není posledním. Zákaz lovu a vyloučení představuje trest udělovaný členům v rámci ČRS.

Pro ublížení na zdraví a poškození majetku se o případ zajímá samozřejmě také PČR. Rybářská stráž je z hlediska zákona navíc stejnou úřední osobou jako například policista, což pachateli na polehčujících okolnostech nepřidá.

7 Comments

    • V MEM PŘIPAĎE SI PORYBNY VYMYSLEL NAPADENI 2 MĚSÍCE MARODIL ČRS MU POSKYTL PRÁVNÍCI PO VYHODNOCENÍ VIDEA PČR ČRS K NAPADENÍ NEDOŠLO CELÁ SMETENA ZE STOLU RS JE NYNÍ PROFI V MINULOSTI JIŽ ODVOLÁN PRO NEVHODNÉ CHOVÁNÍ K LOVÍCIM RYBAŘUM LOVU ZDAR

  1. Porušil jsi ryb.řád přijde trest.Tomu rozumím,jen by mě zajímalo rozhodování kárného senátu při arogantním chování RS, úmyslné hledání malicherností pro možné udělení pokuty.

    • Osobně jsem se nesetkal s RS, která by se ve všem šťourala. Vždy jen běžná kontrola. Ale do patnácti let, si na mě zasedl soused z RS a ten mě buzeroval za všechno. Vždy záleží na člověku na obou stranách.

    • Ano kolikrát jsem se setkal také s aroganci rybářské stráže ale pro ty trest není a když jsi rybář stěžuje tak se to zamete pod koberec. Přitom jako stráž by měla mít tvrdší tresty jako úřední osoba

  2. Uděluje se vyznamenání, pokuta se ukládá. Pokud bude prvotrestaný, vyjde to na podmínku. Divil bych se, kdyby to policie uhrála na přestupek. Byla by sama proti sobě. Kromě zdravotní újmy člena RS je tu i hmotná škoda. Měli mu vzít i státní lístek. Navždy. Ne kvůli porušení, někdy se i RS nechová úplně ideálně a zvlášť když něco najdou (ruku na srdce) nejsme rádi, ale tady se to posunulo o hodně výš. RS by měla chodit po dvojicích. Jestli už tak nečiní. V poslední době se nám tu rozmohl takový nešvar. Opilí cizinci, kteří vyrazili „na rybalku“. Ti většinou nemají žádné zábrany…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.