LRU Method Feeder již má oficiální pravidla

berounka a LRU method feeder liga

Jak jsme zmínili nedávno, vzniká nová rybářská liga pod oficiálním patronátem ČRS. Nová feederová soutěž LRU Method Feeder zahájí svou činnost v roce 2022. Doplní tak stávající LRU Feeder, což je již zavedená disciplína na několika úrovních.

Soutěž LRU Method Feeder schválil nedávný sněm ČRS na základě dlouhodobé přípravy několika nadšenců sdružených zejména kolem YT kanálu a facebookové stránky Master of Method, která se tomuto způsobu feederu věnuje.

Method Feeder je variace feederového lovu při němž se používá nejčastěji specifické placaté krmítko s atraktivní směsí a jde o metodu vhodnou například pro velmi účinný a rychlý lov kaprovitých ryb na stojatých vodách.

Soutěžní řád LRU Method Feeder najdete na stránkách svazu

Na stránkách ČRS už visí kompletní pravidla podle nichž LRU MF příští rok proběhně. Zajímavé je například plánovaná návaznost na mezinárodní soutěže a mistrovství. Díky tomu se úspěšní čeští závodníci mohou nominovat na vrcholná zápolení v zahraničí. Otevírá se tak zajímavá možnost, jak se prosadit v zajímavé rybářské disciplíně, která je v okolních zemích silně rozvinutá a u nás jsme ji na soutěžní úrovni pohříchu zanedbávali.

Nultý ročníky LRU MF se plánuje jako soutěž družstev, do budoucna přibudou další soutěže

Ročník 2022 se odehraje ve znamení 1. ligy formou soutěže 4-členných družstev. Počítá se s 5 závody rovnoměrně rozloženými po celém území ČR. Vybudovat celou soutěžní strukturu bude chvíli trvat. V následujících ročnících by ale měl vzniknout následující systém soutěží:

  • 1. liga
  • 2 liga
  • Divize

Do 1. ligy se od ročníku 2023 dostanou pouze nejlepší týmy z nultého ročníku 2022. Druhá liga a divize se následně vytvoří podle zájmu závodních družstev. Zavede se také systém postupu i poklesu podle konečného umístění a počítá se samozřejmě též s každoročním pořádáním Mistrovství ČR v LRU MF pro závodní družstva i jednotlivce a kvalifikačními závody pro ME a MS.

Pro další informace doporučujeme kontaktovat přímo FB stránku Master of Method, neboť organizační struktura v rámci ČRS teprve vzniká.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.