Zdravím Vás čtenáři. V tomto článku bych rád navázal na můj minulý článek Kaprařina mýma očima, aneb výprava na pískovnu.
Týden strávený na severovýchodě Čech mi odstartoval mou měsíční výpravu na svazových vodách, kdy jsem se pokusil o ulovení nějakého šupinatého pokladu.
Po týdenním dobrodružství na malé kouzelné vodě přejíždím na další pískovnu. Tentokrát však mnohonásobně větší.
Jedná se o revír s velmi členitým dnem. Hloubka zde dosahuje až 13 metrů a voda je poměrně čistá.
Pro svůj lov jsem si nakonec zvolil místo s maximální hloubkou kolem čtyř metrů. Na tomto místě strávím zbylých 23 dní.
Pruty nahazuji směrem na 2 velké stromy, které jsou dominantou 200 metrů vzdáleného ostrova.
Ke krmení a chytání jsem používal snad veškerý sortiment značky TB baits. Od ekonomických boilies v příchutích Peach and Liver, Strawberry, Monster Crab a Scopex & Squit, až po chytací boilie v příchutích GLM Squid Strawberry, Spice Queen Krill a především Red Crab.
Samotné boilie jsem prezentoval na návazci D-rig, který se mi na lov z odhozu perfektně osvědčil.
Hned po příjezdu mi bylo jasné, že lov tady není pro každého. Je zde třeba daleko nahazovat a hlavně hodně krmit.
První den jsem dle očekávání neudělal krom 2 cejnů žádný záběr. Až druhý den dopoledne kdy jsem měl další nenápadný padáček jak od cejna to sbalil amur s váhou hodně přes 15 kg. Neskutečná ponorka.
Tento amur se stal mým novým osobákem na svazových vodách. Zachutnala mu kulička jahody z ekonomické řady. Musím konstatovat že jahodová příchuť je magnet na amury. O tom jsem se přesvědčil už hodně krát i v minulosti.
Další 3 dny a noci je úplný klid. Ryba nereaguje ani na pop up nástrahy a tak jsem se prostě rozhodl jen vsadit na osvědčenou taktiku a čekat, což se mi ještě tentýž večer ukázalo jako správná volba.
První záběr se dostavuje chvíli po setmění kolem 22. hodiny. Bohužel se mi rybu nepodařilo ani otočit, natož zdolat a vše končí ve chvíli, kdy mi kapr přeřízne ujímaný vlasec o škeble kdesi v hlubinách.
Musím říct zpětně, že to bylo velmi demotivující vzhledem k dlouhé neaktivitě. Velkou útěchou se stává po sléze druhý záběr hned nad ránem.
Po více jak 10-ti minutovém souboji zdolávám prvního kapra z této magické vody. – Nízký, přes metr dlouhý šupináč.
Dny plynou a já jsem opět mnoho dní bez záběru. Je načase něco změnit, když ne nástrahu, tak místo. Doposud jsem chytal v jílovitém bahýnku. Rozhodl jsem se proto s olovem prozkoumat dno a ku podivu jsem přeci jen kousek tvrdého dna našel.
Rozhodl jsem se obě montáže na onu tvrdou plošinku položit a doufal jsem v úspěch. Hned druhý den ráno dostávám neskutečnou sérii záběrů od ryb v rozmezí 8 – 14 kg v čele s úchvatným kulatým lyscem.
Dokonce jsem se dočkal doublu, a to hned 2 x po sobě. Snažil jsem se z celého rána vytěžit co nejvíce to šlo. Přeci jen těch dní kdy to bralo moc nebylo a čas se mi nenápadně ale jistě krátil.
Hned tentýž večer se dočkávám dalších tří záběrů od kaprů, vše okolo 10 – 13 kg. V tomto duchu pokračovala celá noc až do rána, kdy jsem vše zakončil tmavým šupináčem.
Dopoledne přichází hodně silná bouřka. Nárazy větru, déšť a mírné ochlazení – to pravé počasí na velké kapry! Ovšem ten příval srážek byl tak velký, že mi to kompletně ze spod na 4. místech vypláchlo bivak.
I takové věci k rybařině neodmyslitelně patří. Kdyby to vše probíhalo moc hladce, snad by mě to ani nebavilo. Alespoň je na co vzpomínat. A jak výprava probíhala dál ? O tom zase v příštím díle…
Be the first to comment