Krátký večerní report z feederu

Foto hrazdy na feeder z večerní v\cházky.
Foto: autor

Horko jak sviňa už začalo. Proto se mi nikam moc nechtělo. Napadlo mě ale včera vzít feeder a jít k vodě jen tak, se zbytkem krmení a plechovkou kukuřice v ruce.

Žádná velká vycházka to nebyla. Nebral jsem toho moc. Musí mi stačit zbytek suché směsi od minule a již zmíněná plechovka kukuřice, která je na chytání menších ryb někde u břehu na malé vodě naprosto dostačující návnada. 

Půjdu na mělčinu takže bude stačit chytat kousek od břehu, jelikož by tam ryby měli být.

První výzva byla ale se k vodě vůbec dostat. Přes vesnici jdu patnáct minut. Posledních sto metrů k vodě skoro půl hodiny.

Loňská vichřice to tady řádně pocuchala a stromy už leží skoro rok. Začíná pod nimi růst džungle a najít cestu nebo místo kde přelézt je dřina.

Když dojdu na flek tak ze mě leje pot. Ale doslova. Na místě sedím v kopřivách. Kvůli stromům sem nikdo nechodí, zarostlo to tady totálně.

No nic. Je skoro sedm večer a kvůli polomu nechci jít zpátky úplně za tmy. Musím konat rychle. Navazuji jeden prut. 

Kapři jdou na kukuřici, cejn a plotice ale asi ne

Připravím směs a otevírám kukuřici. Prohodím místo asi deset metrů předemnou a je nahozeno.

V neděli večer moc lidí nechodí.  Na protější straně to akorát když jsem došel borci zabalili a jsem možná na celé přehradě sám. Tady v tý džungli určitě.

Kolem vody to žije jak blázen. Potěru ve vodě je neuvěřitelné množství. V podstatě už od nahození vidím, že mi to brnká do vlasce. Náznaky záběru ale žádné zatím.

Jakoby se dravci před zahájením chtěli pořádně nažrat

Na zahájení se chystám a tak sleduju projevy dravců. Okouni asi mají svoji hodinu protože nahání drobotinu na všechny strany kolem.

Občas vyskočí nad hladinu kapr, který tady určitě žere patentky na dně. Vidím ale i pár podezřelých závarů a jsem si naprosto jistej, že tady brousí hejno větších okounů.

Závar ve vodě
Na hladině to žilo. Lovili malí okouni a možná i velcí, to jsem ale nestihl vyfotit.

Jinde bych to tipnul na lovící candáty ale teď, ještě za světla a tady, to jsou asi spíš okouni. Céček tu zas tolik nebývalo nikdy. Mnoo, vsadím se, že šestnáctého až tady půjdu s vláčákem si dají pauzu:)

Trochu mě začíná znepokojovat, že se na feederu už půl hodiny nic neděje.

S foťákem aspoň čekám na další větší zalovení. Třeba se mi na velkej zoom podaří blejsknout aspoň hřbet ryby a zjistit, co to je zač.

Z rozjímání mě ale vyruší prut. Respektive jeho výpad směrem do vody.

Chystám po něm a už ječí brzda. Kapr jede cca deset metrů. Nemůžu to mít moc utažené jelikož na konci je 0,16 mm návazec s osmičkou háčkem.

V první chvíli mám podezření na většího kapra. Pak se zas vracím nohama na zem. Při chytání u břehu tady občas i násada dělá divy.

Menší kapr ale velký bojovník

To se mi nakonec potvrzuje už za chvíli. U hladiny se mrskne kapřík. Násadová ryba to není ale taky žádnej obr.

Sílu ale má a dokonce se mi snaží vjet do stromu asi deset metrů u břehu vpravo ode mě.

Zas tak slabá ale šestnáctka není a v pohodě jej brzdím. Přetahovaná u stromu ovšem trvá celkem dlouho vzhledem k velikosti ryby. Kapr asi zuří.

Kapr z večerní vcházky na feeder
První kapřík byl celkem pěkný, bojoval jako ďábel.

Nakonec ale zaplouvá do podběráku. Peanem vytahuji háček a zapomínám měřit. Kolik měl nevím. Řízková velikost by to ale byla. Já ho ale pouštím, takovej hlad jako mají rybáři podle CNN já nemám, aspoň zatím.

Napichuju další kukuřici a už letí krmelec zas do vody. Krmení už asi stáhlo ryby ke mě a záběry jdou po pár minutách.

Malí kapři. Už začínám šílet, že tady kromě kapra nic není. Mě by zajímal nějaký větší cejn nebo třeba plotice. Dřív tu byly slušné kusy na korytě, u něhož mám nahozeno a brali skoro na cokoliv.

Asi to bude chtít jinou nástrahu. Za dva dny mám naplánovanou další rybačku buď s feederem nebo plavanou, tak zkusíme vzít třeba nějakou živočišnou nástrahu.

Se stmíváním končím. To si říkám poslední půl hodiny. Vždy se ale rozechvěje špička a čekám co bude. Zkouším seknout pár menších záchvěvů ale bez úspěchu. S nadcházející tmou proto balím a lezu přes bludné kmeny nahoru do vesnice. Tenhle týden tady ale snad nebudu naposledy.

1 Trackback / Pingback

  1. Novinky z feederu v červnu 2022 - NaFeeder.cz

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.