Kapr ulovený na českém soukromém revíru vážil 35,38 kilogramu

kapr
Ilustrační foto

Další z kaprů vysoko přesahujících hmotnostní hranici třiceti kilogramů byl uloven na jednom z českých soukromých revírů.

Jedná se o dobře známou pískovnu Štít, která se podobnými úlovky může v posledních letech pyšnit pravidelně. Tento revír vlastní největší východočeská rybářská firma Rybářství Chlumec nad Cidlinou a sportovní rybolov na Štítu probíhá více než dvě desítky let. Za tu dobu zde vyrostla celá řada velkých ryb.

Na udici tentokrát opět skončil legendární kapr Pápa, který razantně nabyl na váze. Zatímco loni dosahoval hmotnosti lehce nad 34 kilo, nyní již dosáhl 35,38 kg!

Informoval o tom revír Štít na svém facebookovém profilu. Fotografie rekordního kapra si můžete prohlédnout na tomto odkazu:

Na Štítu se pravidelně loví velké ryby. Nedávný rekord zde totiž padl zhruba před měsícem, kapr pojmenovaný Hugo při svém ulovení v polovině října dosáhl hmotnosti 34,32 kilogramu.

Jedná se tak o jeden ze soukromých revírů, kde se kapři nad třicet kilogramů loví s určitou pravidelností po celý rok. Zdá se, že nejvíc trofejním úlovkům přeje jaro a zejména podzim, kdy lov ve studené vodě přináší zajímavé úspěchy.

Podzim bohatý na velké úlovky také na některých svazových vodách

Letos se během podzimu daří nejen na Štítu. Hned několik zajímavých úlovků zaznamenali rybáři také na neméně slavných jihomoravských jezerech po Pálavskými vrchy.

Během závodů S2H zde k překonání třicítkové hranice opět nedošlo. Největší kapr závodu k tomu měl ale zatraceně blízko. Vážil totiž 29,35 kilogramu.

Dále zde během závodů rybáři ulovili celou řadu kaprů nad dvacet kilogramů a několik ryb v rozmezí kolem 25 – 26 kg.

Stairs2hell 2023 největší ryba
Jeden z největších kaprů podzimních závodů na Dyji 5. Foto: S2H

Opravdový mastodont ale přišel až v druhé polovině října. Při lovu z plavidla zabral kapr, který vážil rekordních 37,9 kilogramu a pochlubit se jím mohou rybáři z týmu Black Carp Products.

Za zmínku stojí také lehce neobvyklý trofejní úlovek v podobě jesetera jadranského o váze 33 kilogramu, Pochází ze svazové pískovny ve Středních Čechách a dostal jméno Karel. Jedná se největšího z jeseterů, kteří sem byli vysazeni tento podzim.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.