Kapr 28,2 kg dostal české rybáře na průběžné třetí místo na WCC 2023

kaprové pruty rodbuilder mate

V průběžném pořadí na WCC 2023 se dostali čeští rybáři aktuálně na třetí příčku. Výrazně jim k tomu pomohl úlovek trofejního kapra o hmotnosti 28,2 kilogramu. Tato ryba byla v čase ulovení zatím největší rybou tohoto závodu.

Díky tomu se český tým ve složení Karel Račák, Radek Bis a Rostislav Masopust začal posunovat v průběžném pořadí výrazně nahoru.

Jak jistě víte, pořadí se na podobných závodech může měnit poměrně rychle, v momentě psaní článku ale byli tito rybáři na průběžném třetím místě, což jim dává velké šance na pěkné umístění. 

Na finálního vítěze čeká, kromě nehynoucí slávy, také vcelku slušná částka. Vítězný tým obdrží částku výrazně přesahující 400 tisíc českých korun

Závodí se do soboty, což znamená, že do konce závodu zbývá méně než den. Lov skončí úderem sobotní deváté hodiny ráno.

Jak ukazují zkušenosti z podobných akcí, i přes možnost velkých změn v celkovém průběžném pořadí, se v posledních dnech již velmi konkrétně rýsují týmy aspirující na nejlepší místa. WCC ovšem umí přinést velká překvapení, takže akce bude napínavá až do samého konce.

Po úlovku trofejního kapra završoval tento český TOP 10, první desítku závodníků. Další úlovek třináctikilového kapra je pak vystřelil do první trojky.

Připomínáme, že do výsledků WCC 2023, se jako v předchozích ročnících tohoto legendárního kaprového závodu, počítají tři nejtěžší ryby každého týmu.

Fotku trofejní ryby sdíleli přímo pořadatelé WCC 2023: podívat se můžete také na video

Úlovek 28 kilového lysce samozřejmě zaujal přímo pořadatele závodu, kteří fotografii sdíleli na oficiálním profilu akce. Vzniklo také video přímo od rybářů, které můžete vidět výše.

Letošní ročník WCC (World Carp Classic) je jubilejní. Závod se koná již po pětadvacáté, přičemž místem konání je francouské kaprové jezero Madine.

V minulosti (ročník 2016) se ale závod konal také u nás na Moravě. Hostila jej tenkrát Novomlýnská nádrž po Pálavou.

Reporty ze závodů přináší celá řada českých týmů. Můžete je sledovat na sociálních sítích nebo na YouTube.

Zajímavostí na Madine je, že si týmy pro natáčení musí odpustit jinak oblíbené používání dronů. Jezero totiž sousedí s jakýmsi vojenským prostorem a drony jsou zakázané.

Některé zahraniční týmy tento zákaz porušili a od organizátorů dostali červenou kartu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.