Jak vyzrát na candáta s woblery

Jak vyzrát na candáta a lov candáta přívlačí

Lov candáta na přívlač je spojený především s použitím gumových nástrah. To má svoji logiku hlavně ve dne. Candát leží v úkrytech a hlubších místech, kde se jigem loví snáze. V noci ale vyplouvá na trestné výpravy za rybičkami do mělčích vod. Zde můžeme uplatnit prakticky libovolnou nástrahu. Jednou z nejlepších možností, jak vyzrát na candáta v noci jsou ale woblery.

Candát požírá hlavně menší velikosti ryb (ve srovnání se štikou, která sežere klidně stejně velkou kolegyni). Přes den loví zejména u dna. V noci se ale zvedá a pronásleduje ryby v celém sloupci. Loví dost podobně jako okoun. Rybky je schopný zahnat na úplnou mělčinu, kde se jeho lov může projevit podobně jako lov okouna. S tím rozdílem, že neuslyšíte typické okouní srknutí.

Wobler je v noci skvělou variantou. Dokážete s ním prolovit relativně velkou plochu. Méně vázne a má silné vibrace, které candát dobře registruje. Jeho vedení navíc není nijak složité. Důležité je spíše najít vhodné místo a čas kde se noční nebo brzce ranní lov candáta odehrává. Výhodou jsou samozřejmě některé revíry, kde je 24 hodinový lov. Pokud jste na místě, kde se candát vyskytuje, tak už je jeho úlovek jen otázkou času.

Rapala Wobler Shad Rap Deep Runner Silver Fluorescent Chartreuse - 7cm 8g

Jak vyzrát na candáta s pomalým vedením wobleru

Způsob lovu na wobler v těchto podmínkách není nikterak složitý. Pomalé vedení ve spodní třetině sloupce nebo u dna. Občas děláme malé pauzy. Nástraha by se měla pohybovat víceméně klidně, žádné divoké pohyby nejsou nutné a candoš je nemá příliš rád.

Volba rychlosti vedení je zkoušení. Nedá se říct přesný návod ale obecně bych se držel spíše pomalejšího schématu, kdy párkrát otočím kličkou a potom nechám malou pauzu.

Jak vyzrát na candáta

Candát nemá opravdu rád žádné zběsilé cukání. To si nechte na štiku, spíš raději slupne rybku, která líně plave kolem a najednou zastaví, což vyvolává pocit nějakého zranění.

Jak vybrat vhodný wobler

Woblerů na trhu je obrovské množství. Na candáta můžeme použít ledasco, osobně mám nejraději tyto vlastnosti u nástrah.

  • Raději wobler typu minnow nebo prostě podlouhlého tvaru
  • Vzhledem k zubům jsou trochu lepší tvrdé plastové woblery než balza
  • Pracovní hloubka taková, aby na vašem lovném místě dosáhla dna
  • Mám raději světlejší barvy. Může chrastit..

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.