Fotbalista na rybách: Zlatan Ibrahimovič a jeho velká štika ze Švédska

švédsko

Rybaření a fotbal jsou jedny z nejčastějších koníčků skoro po celém světě. Platí to pro fandy i hráče z těch nejvyšších soutěží. Pro mnohé z vás není tajemstvím, že lovu ryb propadl také známý fotbalista Zlatan Ibrahimovič.

Ačkoliv během roku patrně nemá na ryby tolik času, v létě si to vždy vynahradí. Touto dobou se již poněkolikáté chlubí úlovkem pěkné štiky.

Přívlač a lov dravců, zejména z lodě, je totiž jeho velkou vášní. Podle příspěvků na jeho sociálních sítích to navíc vypadá, že ani v rybaření není žádným amatérem a nejspíš bude také znalcem oboru. V příspěvku označil formu Svartzonker, což je pro ně samozřejmě skvělá reklama. Foto můžete spatřit na odkazu v tomto příspěvku na jeho FB profilu:

Svartzonker je ale zároveň i něco jako love brand v oboru umělých nástrah zejména na lov velkých štik. U nás možná ne tolik známý, jelikož jsme spíš kaprařská země. Štikoví fajnšmekři ale na tyto nástrahy loví i u nás.

Zlatan pochází ze švédského velkoměsta a k rybaření a přírodě má vztah od malička

Ačkoliv jeho jméno tomu nenapovídá, Zlatan pochází ze země rybařině zaslíbené. Jeho rodina je balkánského původu ale on se narodil a dětství trávil v jihošvédském městě Malmö, které leží u Oresundského průlivu, naproti dánské Kodani.

 Švédsko je, jak známo, země lovu dravců zaslíbená a ani provincie Skane není výjimkou, ačkoliv se jedná o spíše zemědělskou krajinu.

Přesto se v Malmö ryby loví, například ve zdejších četných přístavech (proti kterým ráda protestuje Greta) a na kanálech a dalších vodních plochách, kterými je město protkáno.  Za většími jezery je ovšem nutné se vydat z Malmö trochu dále do vnitrozemí.

Ve Zlatanově rodném Malmo se rybaří zejména na kanálech a přístavech v centru města

Právě k cestování po Švédsku má Zlatan dost příležitostí, jako spolumajitel fotbalového klubu Hammarby, často pobývá ve Stockholmu a okolí.

Fotbalová kariéra Zlatana Ibrahimoviče

Zlatan Ibrahimović je jedním z nejuznávanějších a nejúspěšnějších fotbalistů současnosti. Jeho kariéra je plná úspěchů, které ho řadí mezi nejlepší hráče světa. V roce 1999 podepsal svou první profesionální smlouvu s klubem Malmö FF. Během svého působení v Malmö se rychle stal jedním z nejlepších hráčů ve švédské lize.

V roce 2001 přestoupil Ibrahimović do nizozemského klubu AFC Ajax, kde si získal pozornost evropských velkoklubů. Jeho výkony v Ajaxu byly pozoruhodné a pomohly mu získat přestup do italského klubu Juventus v roce 2004. V Juventusu pokračoval ve svém úspěšném výkonu a stal se klíčovým hráčem týmu.

Po dvou úspěšných letech v Juventusu přestoupil Ibrahimović do Interu Milán v roce 2006. V Interu si získal status jednoho z nejlepších útočníků na světě. Během svého působení v Interu získal tři tituly Serie A a stal se nejlepším střelcem ligy.

V roce 2009 přestoupil Ibrahimović do španělského klubu FC Barcelona, kde hrál po boku hvězd jako Lionel Messi a Xavi Hernández. I přes úspěchy v Barceloně se vztahy mezi Ibrahimovićem a trenérem Pepem Guardiolou zhoršily a v roce 2010 přestoupil do AC Milán.

V AC Milán pokračoval ve svém úspěchu a stal se jedním z nejlepších hráčů v italské lize. V roce 2012 přestoupil do francouzského klubu Paris Saint-Germain, kde získal čtyři tituly Ligue 1 a stal se nejlepším střelcem v historii klubu.

Po úspěšném působení v PSG se Ibrahimović vrátil do Manchesteru United v roce 2016. Zde se stal klíčovým hráčem a pomohl klubu získat tři trofeje, včetně Evropské ligy.

V roce 2018 přestoupil Ibrahimović do LA Galaxy v Major League Soccer (MLS). I přes svůj věk si udržel svou kvalitu a stal se jedním z nejlepších hráčů v lize. V roce 2020 se vrátil do Evropy a podepsal smlouvu s italským klubem AC Milán.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.