Daiwa Ninja – recenze navijáku na vláčku

Daiwa Ninja je naviják, kterému se věnuje tato recenze

Přívlačové navijáky Daiwa patří k těm lepším na trhu. Někteří z nás to berou celkem fanaticky a kupují jen Daiwu, jiní zase nevezmou do ruky nic jiného než Shimano. Daiwa Ninja recenze se zaměří na jeden z nejoblíbenějších navijáků od tohoto výrobce, který dokonale poslouží mnohým vláčkařům a cenově to není žádná pálka.

Daiwa Ninja recenze – jaké technologie tento naviják ukrývá?

  • Air Rotor – technologie snižující váhu navijáku při zachování stejné odolnosti
  • Twist Buster – speciální druh rolničky, která brání kroucení
  • Digigear – počítačově vyvážené ústrojí, které má absolutně hladký chod při zatížení

Tohle všechno se dočtete už při nákupu. Nakolik je to marketing a nakolik realita se ale ukáže až při praktické zkušenosti.

Naviják dorazil ve vínově zbarvené krabici s nápisem Made in Vietnam. Uvnitř se najde samotný naviják, náhradní cívka a samozřejmě také schéma celého soustrojí, které se může časem hodit servisákům při opravách nebo promazání.

Přívlač je náročná a je hloupost si nalhávat, že naviják nebude časem nějakou údržbu či drobnou opravu potřebovat. Rozdíly mezi navijáky spočívají, mimo jiné, i v délce doby bezproblémového používání.

Design navijáku Daiwa Ninja

Vzhledově naviják Daiwa Ninja nevypadá vůbec špatně. Hlavní pracovní části navijáku jsou udělané do černé barvy. Ostatní povrchy se lesknou jako psí kulky, což se týká hlavně chromovaných částí jako je klička.

Ta není jen lesklá ale ergonomicky také dobře tvarovaná. Velkou radost určitě budete mít z cívek. Obě jsou totiž kovové, což dokážeme obzvláště ocenit. Můžete mít dva různé průměry pletenky nebo střídat šňůru a vlasec. Cívky si navíc nemáte šanci splést, protože náhradní je designově výrazně jednodušší. Tím asi chtěl výrobce ušetřit, my to ale bereme jako výhodu. Stejné cívky si člověk může poplést, hlavně když na nich leží šňůra stejné barvy. Takhle se aspoň zjednoduší orientace v nádobíčku. Nemálo výrobců vám jako záložní cívku dá obyčejnou grafitovou nebo ji vůbec nenabízí.

Tip: Mrkněte na cívku zboku, to co uvidíte není výrobní vada ale výrobní fígl pro lepší ukládání šňůry a pořádné švihy do dálky.

Daiwa Ninja recenze oblíbeného navijáku
No nevypadá to hezky? navíc za tu cenu..

Parametry stroje

Technickou charakteristikou Daiwa Ninja nevybočuje z běžného průměru podobných navijáků. Převod 4,8 je pro přívlač úplně v pohodě. Při našem rozměru 2500 to znamená asi 70 centimetrů šňůry na jedno otočení kličkou. Přední brzda udrží sílu rovnající se váze 4 kilogramů.

Pocitově má nový naviják naprosto hladký chod a překlápěč funguje taky poměrně lehce. Žádné provozní problémy jsme s navijákem nezažili, vůle mezi navijákem a cívkou, nebo korpusem a kličkou je maximálně v desetinách milimetru.

Závěrem chci říct, že Daiwa Ninja je vcelku fajn a hlavně levný naviják pro lehčí a střední vláčku. Poměr kvality a ceny je vidět hned na první pohled. Můžete tak mít relativně levný naviják, který vám pár sezón určitě vydrží. Přívlačové navijáky Daiwa mají dobré jméno a i tyto levnější modely nejsou špatná volba. Rozhodně je to dobrá možnost pro všechny, kdo nemá x tisíc na drahý naviják vyšší řady.

Kolik Daiwa Ninja stojí?

Nástřel cen u různých prodejců je mezi patnácti stovkami až dvěma tisícovkami.

Čtěte také: Navijáky na přívlač

Jak vybrat pruty na pstruhy

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.