ČRS pořádá fotosoutěž na téma zahájení lovu dravců

Okoun ulovený na přívlač
Okoun říční, Foto: Aktivni-rybolov.cz

Český rybářský svaz opět pořádá fotosoutěž pro všechny rybáře. Tentokrát s tématem “Zahájení lovu dravců”.

Poslední podobná soutěž se odehrála před dvěma měsíci. Tehdy se týkala zahájení lovu pstruhů na pstruhových revírech. Aktuální téma je zahájení lovu dravců, které připadá na 16. června, tedy na tento čtvrtek.

Soutěží se o nejkrásnější snímek ze zahájení, nemusí tak jít pouze o fotografii s úlovkem. Šanci zúčastnit se tak mají i rybáři, kterým se při zahájení nebude příliš dařit. Veškeré snímky zhodnotí odborná porota ČRS v čele s ichtyologem ČRS Ing. Pavlem Vránou, Ph.D..

Pětice nejhezčích snímků získá věcné ceny od Českého rybářského svazu. Pro inspiraci doporučuje ČRS přečtení článku doporučujícího jak fotit úlovky.

Pravidla fotosoutěže:

  • Svou fotografii zašlete na e-mail uvedený na aktualitě na webu ČRS
  • Uveďte své údaje jako je  jméno, příjmení a adresa, můžete zmínit i revír, kde byla momentka pořízena.
  • Soutěž je otevřena od 16. 6. 2022 od 4:00 do 20. 6. 2022 do 12:00.
  • Každý soutěžící může zaslat pouze jednu fotografii dle vlastního výběru.
  • Soutěžící musí být autorem fotografie a vlastnit na přihlášené dílo veškerá práva.

Zahájení lovu dravců je velký mezník v rybářské sezoně

V České Republice můžeme lovit dravé ryby jen o něco déle než je polovina roku. Vyznavači přívlače, sumcařiny a dalšího lovu dravých ryb tak mají v první polovině roku půst, který si mohou zkrátit například jen lovem na pstruhových vodách či návštěvou soukromého revíru.

Lov dravců lze provozovat od půlky června až do konce roku. Dravé ryby lze lovit až do zámrazu přičemž na velké dravce typu štika a candát je konec podzimu nejlepším obdobím. Začátek sezony a léto je naopak skvělé pro lov sumce či kaprovitých dravců jako bolen či jelec tloušť.

Zajímavé je, že začátek sezony standardně odstartuje 16.6. ve 4 hodiny ráno. Na revírech s výjimkou pro 24 hodinový nonstop lov ale můžete vyrazit na dravce již od půlnoci.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.