Češi vezou bronz z MS v method freestyle feederu

LOV KAPRA
Ilustrační foto: redakce

Úspěchem skončila česká výprava na MS v method freestyle feederu, které se konalo až v daleké Jihoafrické republice.

Mistrovství v method freestyle feederu je další z řady nových akcí, které se v posledních letech pod hlavičkou celosvětové rybářské organizace FIPSed začaly konat jako oficiální šampionáty.

MS v method freestylu se odehrálo teprve podruhé a jako pořadatel se jeho konání zhostila Jihoafrická republika, které se nachází na nejjižnějším cípu afrického kontinentu.

To radikálně zvýšilo náklady na účast, neboť většina týmů cestovala z Evropy. Celkem se v MS utkalo 9 národů organizovaných do 9 týmů (některé státy vyslali týmů několik). 

Česká účast nebyla dlouhodobě plánovaná a do JAR se vydala poměrně narychlo po jistých (a pro nezasvěcené značně nepřehledných) dohadech mezi svazovými orgány a závodní veřejností, zda někdo vůbec pojede a kdo vlastně. 

I přes objektivní potíže se českému týmu podařilo cestu do Afriky zorganizovat, ve výsledku získat výtečné třetí místo a přivézt si z Afriky cenný bronz hned ve dvou kategoriích.

Výsledky Mistrovství světa v method freestyle feederu 2022 v JAR (týmy)

 1. Maďarsko
 2. Německo
 3. Česká republika
 4. Rumunsko
 5. Lotyšsko
 6. Slovensko
 7. Jihoafrická republika
 8. Itálie
 9. Bulharsko

Češi získali třetí místo v týmech i jednotlivcích

Úspěch české sestavy je umocněn ještě tím, že bronzovou medaili získala v týmech i jednotlivcích. Individuální třetí příčka v celkovém součtu všech závodníků patří Pavlovi Hanušovi.

Složení českého týmu

 • Josef Konopásek
 • Michal Porteš
 • Luca Pergreffi
 • Petr Klásek
 • Miroslav Ešpandr
 • Pavel Hanuš

Závod se odehrával na revíru Nyl Dam poblíž Mokopane, Jde o revír s výtečnou kvalitou vody a bohatým ekosystémem. Zajímavá zvířata zde ostatně žijí nejen ve vodě, o čemž se závodníci stihli přesvědčit již během prvních dnů. Z ryb se během závodů lovil zejména kapr, který sem byl introdukován uměle a také exotické druhy sumců, kteří na feeder brali taktéž poměrně ochotně.

Revír byl nadmíru dobře zarybnění a hmotnost lovených ryb v mnohých případech přesahovala i 10 kilogramů.

YouTube k MS v method freestylu nabízí zatím jen dvě videa:

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.