Bohumil Kuna změnil místo a ulovil kapra 106 cm (VIDEO)

Kapr
Ilustrační foto: redakce

Další úspěch si připsal všem známý labský rybář, Bohumil Kuna z Kolínska. Tentokrát se nepouští do křížku vůbec s nikým. Dařilo se mu čistě po rybářsku. Chlubí se svým úlovkem z Labe a natočil půlhodinové video o rybě i s obsáhlým komentářem, jak velké kapry chytá. Výběr trochu jiné lokality mu pomohl překonat délku jednoho metru a chytit kapra, který měřil 106 centimetrů.

Inu, “změna místa, ryba jistá”, říká okřídlené rybářské přísloví. Platí to také v tomto případě, kdy Bohumil Kuna změnil lokaci. Sice jen v podstatě o pár metrů ale zato dost radikálně – z podjezí, kde často lovil poslední léta, se nechal proplavit přímo nad jez.

Zde ve velkých hloubkách se mu zadařilo. Jak sám říká, nešlo o náhodu. Za velkým kaprem vyjel do klidných vod nad jezem zcela cíleně, jelikož došel k názoru, že pro větší úlovek je třeba to zkoušet jinde. 

Video s úlovkem a komentářem (cca 30 minut):

*Nezobrazuje se video? Přejděte na YouTube

Nedá se přitom říct, že by předtím chytal malé ryby. Slušných kaprů má na svém kontě dost.

“Už jsem měl dost kaprů kolem 80 cm”, zmiňuje ve videu (v reálu použil poněkud expresivnější výraz). Sedí přitom na lodi nad jezem v Klavarech, což, jak všichni víme, je jeho domovská rybářská lokace, neboť bydlí nedaleko.

Lov v klidném nadjezí v hlubší vodě mu přinesl rybu, která je o dvě kategorie delší než jeho běžné úlovky a metr překonala rovnou o šest centimetrů.

Levně a jednoduše aneb žádné lepšounské vybavení

Bohumil Kuna je známý svým zjednodušujícím přístupem k lovu ryb. Nevyužívá žádné příliš sofistikované montáže ani složité techniky lovu.

Spíše naopak, hledá tu nejjednodušší cestu, jak dosáhnout pěkných úlovků a na Labi se mu to dlouhodobě daří.

Ve videu poměrně sáhodlouze popisuje svoji jednoduchou strategii a ukazuje montáže včetně komentářů ohledně použité bižuterie. Ta pochází z jeho oblíbeného Aliexpressu, kde nakupuje rybářské zboží za levný peníz. Soudě podle ohlasů, určitá skupině rybářů tento lowcostový přístup konvenuje a ráda se k nákupům a použití levného vybavení nechá inspirovat i při svém chytání.

1 Comment

  1. No podle toho jak to tam měřil na tý podložce a skrčeným metrem tak to mluví za vše… ryba je to dlouhá o tom žádná, ale to je říční ryba a není to žádný rekord ani zdaleka 🙈 teď se vytáhl lysec 114 a přes 30 kg a do toho má náš šašek ještě hoooodně daleko…. Na labičku za ty roky a na ty místa co jezdí žádná sláva zatím teda… a ve videu mu jeho kamarád dovezl kybl dekáču a bude vykládat jak chytil na ty jeho šroťáky 🤣🤣🤣 prostě šašek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.