Na rybářských závodech King of the Lake 2025 ulovili 119 cm dlouhou štiku

King of the Lake 2025
Aktuálně: Známe ceny celosvazových povolenek na rok 2026 Čtěte přímo zde

Na slapské přehradě se o uplynulém víkendu odehrál jubilejní desátý ročník přívlačového závodu King of the Lake 2025.

Tento závod v lovu dravých ryb přívlačí z lodí je největší akcí svého druhu u nás a patří k zajímavým rybářským kláním i v rámci střední Evropy.

Historie závodu se píše od roku 2016, kdy první ročníky hostil západočeský revír Hracholusky. Po několika letech následoval přesun na vodní nádrž Slapy ve Středočeském kraji.

Slapská nádrž, která jako rybářský revír náleží rybářům z Prahy, se následně stala tradičním dějištěm této vrcholové akce.

Na startovní listině letošního ročníků KOTLu bylo možné nalézt 80 posádek motorových člunů, z nich 6 desítek tvořili domácí borci. Patnáct posádek dorazilo od sousedů ze Slovenska, tři z Německa a po jedné lodi z Rakouska a Chorvatska.

Celkem 160 soutěžících rybářů, jejich doprovod a organizátoři měli základnu a přístaviště ve slapské Živohošti.

K dispozici pro lov ovšem měli celou slapskou přehradu a mohli již tradičně využít variabilní čas závodu, tedy možnost nelovit v přesně vymezených hodinách, nýbrž závodní čas rozložit podle svého uvážení.

King of the Lake patří k závodům, které se zaměřují na velké ryby. Cílem není nachytat co nejvíc bodů prostřednictvím kvantity úlovků.

Do bodování se promítá největší štika týmu, dva největší candáti a tři největší okouni. Bonusovou rybou mimo hlavní kategorii je tradičně bolen dravý.

Vítězové letošního ročníku

Na King of the Lake 2025 se opět sešla česká přívlačová elita. Pořadí závodu se během dvou závodních dnů několikrát měnilo.

Na definitivní první pozici se umístil tým LOWRANCE CZ reprezentovaný zkušenými matadory v podobě Radka Filipa a Miroslava Vojtka (okoun 35,35 a 31, candát 63,54 a štika 64 cm).

Na první místo je vystřelil právě dlouho očekávaný úlovek štiky během druhého závodního dne, jenž pro všechny závodníky začal typickou podzimní mlhou.

Kromě hodnotných cen se vítězové kvalifikovali na další prestižní závod v lodní přívlači, kterým je PREDATOR TOUR 2026, jenž by se měl konat v druhé polovině srpna 2026 ve Švédsku.

Druhé místo získal Teo Dašek a Daniel Dlouhý (okoun 35,33 a 32, candát 63,61 a štika 57 cm).

Třetí pozici vychytal Michael Říha a Radek Bartoš (okoun 34,33 a 32, candát 58,58 a štika 58 cm). Z týmů na prvních třech pozicích ani jeden letos neměl bodovaného bonusového bolena.

Největší bonusovou rybou se stal bolen dravý s mírou 77 centimetrů. Na svém kontě jej má posádka Saenger – Iron Claw CZ, kterou tvořili rybáři David Koloušek a David Brož.

V letošním ročníku se opět ulovilo poměrně hodně pěkných okounů ve velikosti nad 30 centimetrů. Největší okoun závodu měřil 40 centimetrů a připsala si je zkušená posádka ve složení František Čáha a Rudolf Stonawski.

Největším candátem na King of the Lake 2025 je ryba s délkou 77 cm, která se povedla týmu DAIWA RYBABAZAR TEAM tvořeného dvojicí Tomáš Pažout a Martin Loprais.

Letos se během závodu ulovilo také poměrně dost sumců, kteří ale nepatří mezi bodované druhy na tomto závodě.

Největší pozornost si ale zasloužila letošní největší štika, která se zapsala do desetileté historie celého závodu.

Gigantická štika ze Slap je největší rybou historie King of the Lake

Letošní největší bodovanou rybou se stala obrovská štika měřící 119 centimetrů. Jde o největší štiku, jaká byla za 10 ročníků konání závodu ulovena.

Na svém kontě ji má tým Slovakia Fishing Team v sestavě Tomáš Bodorík a Jozef Sroka. Kompletní výsledkovku si můžete prohlédnout na webu závodu.

Čtěte také:

Podzimní vláčkařská dobrodružství: tloušti mezi proudy a spadaným listím

Světový rekord pstruha z Nového Zélandu: IGFA uznala jarní úlovek o váze 17,75 kg

Nejlepší z nejlepších, tyto přívlačové navijáky patří k naprosté špičce

Rychlé sdílení přes FB, Messenger, Whatsapp, X a mail:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.