Jarní zarybnění pořád pokračuje. Ve Středních Čechách se tentokrát zaměřili na jiné druhy než je kapr.
Pro upřesnění: ani kapr ale nezůstal zkrátka. Násada však tentokrát putovala do chovných rybníků, v nichž nyní plave o 11 tisíc malých kapříků více. O budoucí generace této oblíbené ryby tak vyznavači kaprařiny nemusí mít žádný strach.
Hlavní úsilí ale tentokrát mířilo úplně někam jinam. Blíží se zahájení lovu na pstruhových vodách. Středočeský územní svaz sice patří k ÚS s velmi malým podílem P revírů, péči o ně ale rozhodně nezanedbává.
Ryby putují na pstruhové revíry v Pojizeří a Polabí
Místní organizace ČRS Mnichovo Hradiště disponuje vlastním chovem potočáků, jimiž právě zarybňuje své pstruhové revíry. Muškaře jistě zaujme zpráva, že násada potočáka směřovala také na MP JIzeru, kde se lososovitým rybám nedaří vůbec zle a tečkované krasavce můžete občas chytit až nečekaně nízko po toku této řeky.
Celkem násada pstruha vážila 350 kilogramů při hmotnosti v průměru okolo 300 gramů na kus.
Stranou nezůstal ani pstruh duhový, jehož násada pocházela ze sádek Chlumeckého rybářství s.r.o., tyto ryby putovaly do revírů na Mělnicku a v okolí Kostelce nad Labem či Přívor. Celkový objem násady činí více než 6 metráků, z čehož drtivou většinu tvořila násada dotovaná přímo územním svazem pro Střední Čechy.
Dočkala se i Písková Lhota. Na zdejší revír se nově dostala násada více než 30 kilogramů okounů, z nichž některé kusy váží přes 500 gramů. Následoval více než metrák perlína ostrobřichého a také 75 kilogramů štiky obecné, kde hmotnost některých kusů činila až 4 kilogramy!
Svaz se věnuje také říčním rybám
Středočeský územní svaz také realizuje dříve avizovanou akci, při níž se povedlo zajistit dodatečnou násady parmy obecné. Z peněz ÚS se tak zarybní revíry, kde parma figuruje v každoročních plánech. Násada nad rámec zarybnění stanovený úřady přispěje ke zvýšení populace reofilních ryb, jejichž stavy v posledních letech spíše klesaly.
Buďte první kdo přidá komentář