Závody v lovu na dírkách v USA zrušil šerif poté, co se 3 rybáři utopili

zimní lov
Ilustrační foto: redakce

Smutná zpráva přichází od amerických rybářů. Každoroční závod v lovu ryb na dírkách, který se koná v americkém Vermontu, musel být letos mimořádně zrušen. Tři rybáři se utopili ještě před začátkem akce.  

Dva z nich na ledovou plochu jezera vyjeli svým užitkovým automobilem. Pád do studené vody ani jeden z nich nepřežil, informuje místní policie.

Nepomohl ani včasný zásah záchranářů, kteří na místo incidentu vyjeli okamžitě po prvním oznámení.

Dva senioři vyrazili na ryby autem až na led

Jednoho z mužů se podařilo vytáhnout poměrně rychle z vozidla ven, oživovací pokusy však byly neúspěšné. Tělo druhého člena posádky bylo nalezeno o několik hodin později. Oba muži byli poměrně vysokého věku kolem 90 let. Na led vyrazili s vozem i přesto, že organizátoři závodu před tímto jednáním důrazně varovali.

Další muž zemřel poté, co pod ním praskl led přímo během rybaření. Na ryby si vyrazil ještě ve čtvrtek, několik dnů před zahájením závodu. Jeho tělo bylo nalezeno až o mnoho hodin později, poté co jeho rodina ohlásila, že se nevrátil v pořádku domů.

Úřady u všech obětí nařídily soudní pitvu.  Okolnosti utonutí dotyčných jsou však velmi dobře zdokumentované a půjde pouze o formalitu.

Rybářský závod Island Ice Fishing Derby má na zdejším jezeře má dlouholetou tradici. Mělo se jednat o 43. ročník akce. Kvůli zmíněným tragickým událostem a pokračujícimu abnormálně teplému počasí ovšem musel být zrušen ještě před oficiálním zahájením.

 Pokyn ke zrušení závodu nicméně nepřišel od organizátorů, nýbrž od tamějšího policejního oddělení. Místní úřad šerifa zrušení akce organizátorům přímo nařídil a zároveň policisté rozehnali všechny osoby, které se na ledě pohybovaly.

Organizátor se ale rozhodl všem účastníkům vrátit startovné v hodnotě 25 dolarů. Výherce si přitom mohl přijít na finanční prémii 400 USD a další věcné ceny.

Nadprůměrně teplý únor činí led nebezpečným v USA i Střední Evropě

 V této oblasti Spojených států amerických aktuálně panuje nadprůměrně teplé počasí. Za normálních podmínek tady přitom vládne poměrně tuhá zima a rybaření na dírkách se zde těší velké popularitě. 

Na dírkách se o víkendu na desítkách míst lovilo také v Česku. Oteplení ale hatí plány i zde. ČRS po dvou dnech zrušilo možnost rybaření z ledu na revírech Božkov a Dvorce. Zprávy o nešťastných událostech tohoto druhu u nás naštěstí nemáme. Někteří rybáři ale přiznávají, že pod nimi led místy praskal.

Za současného stavu mocnosti ledu a počasí by neměl nikdo na ledovou plochu žádných vodních nádrží vstupovat.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.