Zarybňování revírů v létě – do vody jdou tuny kaprů i další rybí druhy

Kaprařská videa foto
Ilustrační foto: Redakce

Letní období není z hlediska vysazování ryb tak intenzivní jako jaro nebo podzim. Nové ryby do revírů se ale dostávají i nyní, v červenci. Jedná se více druhů ryb. Jako vždy ale dominuje zejména kapr obecný.

V poslední době například 2400 kilogramů kapra rozvezli po revírech v Severočeském územním svazu.

Zde také začátkem prázdnin vysazovali tržní pstruhy duhové, tzv. granuláče v množství kolem jedné a půl tuny. Přesné lokality ale nebyly zveřejněny ani v jednom z případů.

Ve středních Čechách šlo o dalších 3400 kilogramů kapra obecného. Zde se dá najít i konkrétní info o oblasti vysazení. V tomto případě jde o revíry MO Brandýs nad Labem.

Tato MO má v hospodaření například často navštěvovaný revír na Labi a některé pískovny či další vodní plochy v okolí řeky. Do brandýských revírů putovalo 1400 kg ryb v průměrné kusové hmotnosti 1,8 kilogramu.

Jedna tuna kaprů putovala do vodní nádrže Kamýk a dalších tisíc kilogramů do Strženého. Průměrná kusová hmotnost 1,7 kilogramu.

Kromě toho, dalších necelých šest metráků kaprů vysadili do středočeské vodní plochy Jelito. V minulém týdnu ještě proběhlo vysazení kaprů do vodní plochy Světlá. To je letos nově otevřený revír SÚS, který leží u města Světlá nad Sázavou (zprávu o novém revíru si můžete přečíst zde).

Také sem putovalo významnější množství ryb. V posledním zarybnění šlo o pěkných 1500 kilogramů kaprů. Zajímavá je i kusová hmotnost těchto ryb, která činila v průměru 2,4 kilogramu.

Nyní se podívejme do východních Čech. Zde se celkový součet hmotnosti vysazených kaprů za 28. týden letošního pohybuje okolo slušné cifry 7700 kilogramů. Kusová hmotnost kaprů v průměru byla 2,2 kilogramu.

kapřík
  • MO Ronov nad Doubravou 400 kg
  • MO Moravany 1600 kg
  • MO Pardubice 1600 kg
  • MO Nové Město 400 kg
  • MO Hradec Králové 1200 kg
  • ÚN Seč 2500 kg

Pstruzi a malí candáti

Kromě kaprů došlo taky na další druhy ryb. Do Seče šli také malí candátci 8 cm v počtu 4 tisíce kusů.

Na Svitavsku šlo dále o pstruha potočního v tržní hmotnosti 0,35 kg, Nejspíš tedy jde o granuláče stejného jako v případě běžněji vysazovaných duháků, akorát v jiném kabátku.

Ve východních Čechách se tato varianta potočáka vysazuje již dlouho a dle mých skromných zkušeností, se tato ryba od divokého obecňáka na revíru snadno pozná.

Jednak na sebe upozorní svým nepříliš plachým až přidrzlým chováním, neustálým pohybem na revíru či velmi hlasitým a nápadným „sběrem“ u hladiny. Navíc jde o ryby často ve slušné velikosti 35 – 40 cm. Na rozdíl od divokého potočáka tady rybář nemusí váhat s tím, zda tuto rybu vzít. Šance na přežití na revíru pod tlakem predátorů u těchto pstruhů nebude vyšší než v případě duháků.

Se streamery se pomocí muškaření dostaneme i na větší pstruh obecný

Z čistě loveckého hlediska je to ale pěkná ryba, často s čelistí již trochu připomínající lososí hák a na prutě umí potahat.

Čtěte také:

Tento prut patří k nejlepším děličkám na kapry: Sportex Revolt Carp

Jak se chránit před sluncem a vedrem: pár tipů do letošního léta

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.