Zákaz olova EU dotahuje do absurdna. Nesmíte ho mít ani doma

čeburaška versus jig

Měli jste obavy, že zákaz olova EU vztáhne i na rybáře? Tak to jste ještě netušili, jaký paskvil z tohoto návrhu vznikne. A co hůř, všechno už je schváleno (pro střelivo) a nás rybáře také brzo čekají opravdu zajímavé věci, neboť v lednu chtějí výslovně řešit i olovo v rybářském náčiní.

Podle blogu europoslance Tomáše Zdechovského se zdá, že nedávné jednání na půdě EU má překvapivý výsledek. Prošel jím návrh zákazu olova v takové podobě, že bude postihnutelné nejen používání olova jako střeliva, ale i pouhé držení této látky (kusu olova) pokud jste v blízkosti vodní plochy. Tím by se nařízení prakticky dotklo i rybářů. Konkrétní zákaz olova, jako rybářské výbavy, je však na pořadu jednání též.

Zákaz držení olova je historicky nejhorší legislativní zmetek

Tomáš Zdechovský, europoslanec

Držení olova tak bude trestné podobně jako držení drog!?

Jako aprílový fór zní ustanovení, že toto platí i pro vodní plochy vzniklé například po dešti. Pokud se ve vaší ulici udělá kaluž nebo pokud bydlíte do sto metrů od potoka, řeky či rybníka tak můžete mít problém i ze zapomenutého kusu olověné trubky, která vám leží léta v garáži.

Schválit takovou kravinu samozřejmě není jen tak. Na svém blogu uvedený europoslanec naznačuje, že informace uváděné před schvalováním dokumentu byly v zásadním rozporu. Konkrétně, že výše uvedená pravidla budou platit jen pro střelivo v blízkosti přírodních mokřadů. Na poslední chvíli ale došlo ke změně a nařízení bude platit plošně.

Citujeme : „Ty nehorší obavy z nové evropské legislativy týkající se zákazu držení olověného střeliva a rybářských olůvek („olova“) se nyní bohužel potvrdily. Evropskému parlamentu se totiž neprovedlo zablokovat rozšíření dokumentu REACH o olovo a během pár týdnů tak bude postihnutelné i to, že máte doma uložených pár broků a před domem je kaluž po dešti či v okruhu 100 m (3 hektarů) potok. Prakticky každý střelec a rybář tak může být kdykoliv řešen úřady za ohrožování veřejného zdraví a poškozování životního prostředí.

Původní text: https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=761759

Proti hlasovalo jen pět států včetně naší země. Nařízení o zákazu olova tak bylo schváleno a mělo by začít platit možná už od prvních měsíců příštího roku.

Doporučujeme přečíst další zdroje:

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=761759

https://www.myslivost.cz/Pro-myslivce/Aktuality/Boj-o-olovo-pokracuje-my-se-nikdy-nevzdavame

1 Comment

  1. Jak by se chytalo jinak zakázat olůvka může jenom debil přece se ví že rybáři musijou pouzivat oluvka

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.