Začátečník chytil britský rekord úhoře 120 cm a 3,65 kg

Noční lov úhořů
Ilustrační foto: redakce

Možná jste slyšeli pojem začátečnické štěstí. Před měsícem potkalo anglického rybáře, který vyrazil poprvé v životě na úhoře. První rybou hned zlomil celostátní rekord.

Trofejní úhoř vážil 8 liber a jednu unci, což by v přepočtu mělo odpovídat zhruba 3,65 kilogramům hmotnosti. Má jít o nový britský rekord.

Pro srovnání: dle dostupných údajů je náš rekord ovšem výrazně větší. V roce 1987 byl v Československu na rybí ocásek uloven úhoř říční o váze 4,2 kg a délce 127 centimetrů.

Rozesmátý Mickey Palmer s jeho úlovkem:

Dle údajů Wikipedie může tato ryba dorůst až hmotnosti přes šest kilogramů. O takovém úlovku se před několika lety hovořilo právě v Anglii. Jeden z rybářů měl na prutě obřího úhoře o délce odhadem přes 140 cm.

Rybu se ale nepovedlo zdolat a tak zůstala jen v tamější rybářské latině.

První chytání úhoře a hned rekord 

Anglický občan Mickey Palmer vyrazil na malý klubový revír Mill Barn Fishery v hrabství Essex.

Klubový revír Mill Barn (video):

Jde o vodu proslulou slušnými úlovky. Na pomoc si ale raději vzal zkušeného lovce úhořů Charlieho Coppolu, který nabízí služby rybářského instruktora.

Podstatné na příběhu je fakt, že Mickey v podstatě není rybář. K rekordu přišel tak trochu jako slepý k houslím.

Chytání s instruktorem totiž získal jako dárek za příspěvky na charitu,kde věnoval jistou částku nemocnému dítěti.

Ryba zabrala hned po náhozu

Jako nástrahu zvolil Charlie kousek plotice na montáži s háčkem č.4 a poctivou 80 lbs pletenkou.

Sázka na poctivý vercajk se ukázala jako trefa do černého. Nepřipravili si totiž pořádný foťák a Charlieho telefon měl pár posledních procent baterie.

Díky rychlému zdolání zvládli nacvakat alespoň pár fotografií.

Rybu museli vážit na dvakrát. Charlie totiž tipoval, že bude mít přes dvě kila. Váha ale ukázala naprosto šílené hodnoty takže úhoře vážili ještě jednou. Na svoji délku byl neuvěřitelně mohutný.

„Trochu závidím protože můžete chytit 10 tisíc úhořů a žádný nejspíš už nebude takhle velký. Na druhou stranu mě ale těší, že jsem k úlovku přispěl jako instruktor.“ řekl Charlie Coppolo.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.