Víkend s RS na Odře: 1 pytlák a dvoje noty v čistírně

jak získat rybářský lístek a nové povolenky črsbez zkoušek a se zkouškami. ceny povolenek 2022

Rybářská stráž na Severní Moravě se nenudí. I zdánlivě rutinní víkendová obchůzka porybného po svém revíru často končí odebranými povolenkami. A v tomto případě dokonce dopadeným pytlákem, kterého si musela vzít na paškál hlídka Policie ČR. Kladl pasivní odpor a zapíral své jméno jako partyzán.

V sobotu 11. září se rybářská stráž vydala na revír 471 171 Odra 1B, konkrétně podrevír 1, kteý tvoří Velké Kališovo jezero mezi Starým Bohumínem a Šunychlem (viz mapa). Zde RS po 14. hodině zadržela povolenka rybáři, který si nezapsal do úlovkového lístku 2 ks kapra.

V neděli 12. 9. ráno proběhla kontrola reviru 471065 Odra 2. Ani tady to nebylo úplně v pořádku a RS si připsala další zářez. Lovící si nahodil více prutů než povoluje rybářský řád, což znovu RS odměnila odebráním povolenky k lovu.

V obou případech tedy stráž zadržela povolenky. Co s nimi udělá? Zadržené doklady si přebere MO v níž hříšníci mají členství. O trestu rozhodne komise MO. Aby to náhodou někdo nazmetl pod koberec, jak bývá občas zvykem, přestupkové jednání úředně zadokumentovali a předali přestupkové komisi Magistrátu města Ostravy, která může viníkům vyměřit finanční postih.

Pytlák zapíral svoji totožnost

Zlatým hřebem nedělní kontroly byl pytlák na revíru 471066 Odra 2A. Kontrolovaná osoba lovila ryby ale neprokázala se rybářským lístkem ani povolenkou. Dokonce odmítl členům RS prozradit své nacionále, čímž si ještě přihoršil neboť kvůli němu musela přijet policejní hlídka, která si s takovými případy snadno poradí. V tomto případě se věc bude řešit nejen na přestupkové komisi magistrátu, nýbrž došlo k okamžitému opatření a dotyčnému byly úředně zabaveny rybářské pruty s nimiž neoprávněně lovil ryby.

Škoda pouze toho, že n revírech ČRS nefunguje ve větší míře profesionální RS. Toto je jen špička ledovce. Škůdců, kteří porušují pravidla a nečestně loví ryby, které jsme si my ostatní zaplatili a vychovali, se najde určitě daleko více.

Zdroj: FB Severomoravský rybář

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.