Velcí kapři putují do severomoravských revírů

Kapr v podložce

Vysazování kaprů většinou znamená velké množství násaďáků okolo lovné míry či menší počet tzv. tržních ryb. Rybáři na severu Moravy ale nyní vysadili ryby z jiné velikostní kategorie. Násada sestávala z ryb v délce 70 centimetrů a více!

Vysazování těchto velkých kaprů provedl ČRS již 3.8.2022. Ryby putovaly do vybraných revírů jako například do vod MO Orlová či Rýmařov, které si tuto násadu hradí z vlastních prostředků. 

Úsek s placenou rezervací míst pomáhá financovat zarybnění

Na revír  471191 Opava 2C (MO Hlučín) byly k financování použity prostředky z rezervačního systému.

Na této rozsáhlé propadlině totiž funguje úsek Chyť a pusť, na němž územní svaz vymezil několik lovných míst. Ty si může rybář zarezervovat až na 14 dní nepřetržitého pobytu. Díky tomu lze s komfortem uskutečňovat delší kaprařské výpravy s nerušeným pobytem u vody (za dodržení předepsaných podmínek, viz popis revíru v RŘ). 

Finance získané tímto systémem lze následně využít ve prospěch udržování lákavé rybí obsádky. Na revíru je přitom možné rybařit i mimo placený úsek za standardních podmínek.

Dalším revírem se stala Čižina 1A poblíž Krnova. tento revír byl vypuštěný a obsádka větších ryb zde neexistuje. Nová násada velkých kaprů to změní. V rámci běžných zarybňovacích plánů pak tito kapři putovali také do oblíbené vodní nádrže Těrlicko a revír Olešná.

Pěkné tržní kapry vysazují také v Středních Čechách

Větší kapry v poslední době vysazoval také Středočeský územní svaz ČRS. Putovali do pískovny v Pískové Lhotě u Poděbrad, která je vlajkovým revírem středočeských revírů. Nedávná násada úhrnem vážila 1170 kilogramů a průměrná kusová hmotnost kaprů činí 3 kg. To jsou již slušné ryb kolem půl metru délky. Dodavatelem ryb bylo Rybářství Chlumec nad Cidlinou.

Vysazování pokračuje prakticky ve všech územních svazech. Větší intenzitu ale nabere zase na podzim, kdy přijdou vhodnější klimatické podmínky a hlavně výlovy chovných rybníků po celé republice, které vyprodukují velké množství násady, které se v letním období tolik nedostává.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.