Jednou z technik lovu, která je efektivní už od prvního náznaku jara, bývá lov na feeder. Aktivní jsou zejména druhy spadající pod označení „bílá ryba“.
Dnes pro vás máme tip na osvědčené tmavé krmení, které funguje nejvíce na tekoucích vodách, kde bývá, samozřejmě za přiměřených průtoků, lov úspěšný hned po odchodu ledů.
Slané tmavé krmení značky Sensas patří mezi směsi, které si rychle získají důvěru rybáře i ryb. Už při prvním otevření balení je jasné, že nejde o žádnou univerzální směs bez koncepce.
Výrazná vůně praženého konopí se tu mísí s čokoládou a silným mandlovým aroma, což vytváří velmi specifický pachový podpis, který se pod vodou šíří jinak než běžná sladká krmení. Právě tahle kombinace je klíčem k úspěchu při lovu cejnů, plotic, ale i dalších opatrných bílých ryb, které mají rády výrazné, ale přitom přirozeně působící signály.

Velkou předností krmení je jeho tmavá hnědočerná barva. Ve studené a čisté vodě od podzimu do jara působí naprosto nenápadně a menší ryby nijak neplaší.
Naopak jim dává pocit bezpečí, což je v chladném období často rozhodující faktor. Směs má kompaktnější a lehce lepivější strukturu, takže bez problémů dopadne až na dno, ať už chytáte na feeder nebo krmíte rukou. Jakmile se ale dostane na dno, začne rychle pracovat a postupně se rozpadat.
Velmi důležité je, že částice se neuvolňují chaoticky do sloupce, ale spíše horizontálně podél dna. Tím vzniká přirozený krmný koberec, který láká hlavně větší ryby, jež se po dně pohybují opatrně a systematicky. Směs je navíc vyvážená tak, aby ryby rychle přilákala, ale nepřesytila je. Díky tomu se ryby na místě zdrží déle a aktivně hledají nástrahu.
Výraznou roli hraje i vyšší obsah soli. Ten zvyšuje atraktivitu krmení nejen ve studené vodě, ale i na řekách, kde skvěle funguje při lovu podouství, ostroretek nebo parem. Slanost podporuje chuť ryb přijímat potravu a zároveň odlišuje krmení od běžných sladkých směsí, na které jsou ryby často zvyklé.
Sensas tak nabízí krmení, které je ideální volbou pro prochytávané vody s opatrnými rybami, ať už chytáte na feeder, do krmítka nebo vnadíte volně rukou či prakem. Je to směs, která nehraje na efekt, ale na dlouhodobou účinnost a promyšlené fungování pod vodou.
Další feederové tipy:
Černá je taky barva, tmavé vnadící směsi se používají i na závodech
Vyzkoušejte method feeder s krmítky Sensas
Černý jako peklo: zkuste lov na plochá krmítka s tímto setem
Buďte první kdo přidá komentář