Pokrývač si vyrazil na ryby: z kajaku zdolal 160-kilového jesetera

dIVOKÁ ŘEKA
FOTO: Ondřej Vokatý

Braeden Rouse je obyčejný pokrývač z kanadské Alberty. Poslední týden se z něj ale stala mediální hvězda, jelikož se mu povedl neuvěřitelný úlovek jesetera vážícho 350 liber (cc 160 kg) měřícího 260 centimetrů!

Za všechno přitom může náhoda. Do oblasti Britské Kolumbie, kde jesetera chytil, přijel kvůli práci.

“U nás v Albertě je tuhá zima a jako pokrývač musím hledat jinou práci nebo vyrazit jinam. Proto jsem tady na západě”. (Britská Kolumbie leží při západním pobřeží Kanady, pozn.red.).

Během volna si společně se svojí přítelkyní vyrazil na ryby. Tříhodinová cesta je v Kanadě naprosto normální vzdálenost, nad kterou se nikdo nepozastaví. Motivace byla velká – za cíl si vytyčili legendární řeku Fraser.

Větší ryba než obvykle?

Braeden tvrdí, že několik jeseterů už na Fraser River chytil. Tohle ale bylo úplně něco jiného.

“Nešlo s ním hnout ani o palec. Bylo mi jasný, že když se rozhodne rozjet, tak nemám šanci ho ze břehu zvládnout. Skočil jsem do kajaku a doufal, že z vody to půjde lépe”.

Zkušenosti se zdoláváním ryb na poměrně vodnaté řece Braeden tedy měl, že ho ale ryba potáhne půl hodiny to nečekal. Nejdřív se jeseter vydal proti vodě.

Dlouho ale nevydržel. Nakonec z toho byl půlhodinový boj se splouváním řeky dolů po proudu.

Braedenova přítelkyně Sidney se vrhla do svého kajaku aby mohla vše natáčet na video. Když se jeseter unavil, tak vyvstala další otázka: Jak se s ním dostat ke břehu?

“Museli jsme svázat oba kajaky provazem a ze všech sil dopádlovat ke břehu. Když se pak z vody vynořila hlava, ztratili jsme řeč. Ta ryba byla větší než já”.

Jeseter v řece Fraser dorůstá úctyhodných velikostí. Celých 260 centimetrů a 160 kilogramů hmotnosti je ale i na zdejší poměry neobvyklý úlovek.

Šťastný rybář se ani nepokoušel těžkou rybu dostat na kamenitý břeh. Udělal pár fotek u břehu a následovalo rychlé rozloučení. Po vyfocení putoval jeseter zpátky do vody

ČTETE TAKÉ:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.