Navždy odešel Roman Matula, legenda české sumcařiny

roman matula

Včera po dlouhém boji navždy odešel Roman Matula, pan rybář a legenda české sumcařiny. Věnujte mu tichou vzpomínku…

Roman Matula ovlivnil celou generaci českých i zahraničních sumcařů. Lovem sumců se profesionálně zabýval již před rokem 2000. Nesmazatelnou stopu po sobě zanechal nejen v Česku ale také na španělském Ebru a dalších destinacích.

Řada rybářů jej znala osobně a mnozí četli jeho články v rybářských médiích a posléze sledovali jeho videa v nichž předával své bohaté zkušenosti všem. Přátelé na něj vzpomínají jako na člověka, který nikdy neváhal pomoci začínajícím rybářům. Produkty jeho značky, na jejichž vývoji se bezprostředně podílel, používala celá řada rybářů po celé Evropě.

S odchodem Romana Matuly ztrácíme nejen jednoho z nejzkušenějších sumcařů ale hlavně přátelského člověka jehož úspěchy byly inspirací pro tisíce z nás, kteří jsme neměli možnost poznat jej osobně ale jeho tvorba nám přinášela radost a mnohým i vlastní rybářské úspěchy.

27 Comments

 1. Románku, kamaráde rybářskej, pozdravuj svatého Petra a nauč ho základy sumcařiny…. Čest Tvojí památce….

 2. Romane, myslíme na tebe, byl jsi pro nás že začátku zákazník, ale po pár letech kamarád s obrovskou pozitivní energii. Myslíme na tebe, Jura& Jura z Krmelina

 3. Jsem rád že jsem jsem ho poznal i osobně.Jen škoda že že už spolu nevýrazíme.Tak snad až ne tom druhém břehu spolu vyrážíme na fousaté. Ať ti tam rolničky zvoní,kamaráde.

 4. Škoda každého dobrého člověka, který nežil zbytečně a něco pro ostatní v životě udělal Petrův Žďár.

 5. Roman byl velmi vzácný člověk a kamarád. Od našeho prvního rozhovoru jsme si porozuměli, jako bychom se znali od dětství. Věděl jsem, že je nemocný, ale Roman si to nepřipouštěl. Pro všechny měl otevřenou pomocnou ruku. Je mi moc líto, že už spolu nikdy nepůjdeme na ryby.

 6. Romane…. Neznali jsme se osobně ale vídávali jsme se na prodejně v Mošnově. Čest Tvé památce a upřímnou soustrast celé rodině a známým. Tak mladých lidí je opravdu obrovská škoda.

 7. Vďaka za tvoje náučné videá.
  Vďaka tvojim radám som sa naučil loviť našich fúzatych krásavcov….
  Úprimnú sústrasť celej rodine😭😭😭😭

 8. Moc mi je líto, moc! To byl hodnej a skvělý chlap!!! Chtěl jsem se s ním potkat, pokecat, bohužel…!!! Ať odpočívá. Lituju! Už pokecáme, na tom světě, jak odejdu!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.