Na Pískové Lhotě proběhl tradiční závod „O pohár předsedy SÚS

o pohár předsexy sús
Foto: E. Pujmanová

Celkem 103 závodníků se o víkendu sešlo na pískovně v Pískové Lhotě, aby v již tradičním závodě bojovali „O pohár předsedy SÚS“. Vítězem se nakonec stal Luděk Adámek z MO Benátky nad Jizerou. Kategorii žen vyhrála Edita Pujmanová z MO Radotín.

Tradičního klání „O pohár předsedy SÚS“ se v ročníku 2022 zúčastnilo 103 rybářů a rybářek nejen ze Středních Čech. Záštitu nad závodem převzal ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Na rybu si sáhla více než polovina zúčastněných – celkem 54 rybářů dosáhlo alespoň jednoho úlovku, přičemž vítěz chytil více než 60 kilogramů ryb!

Vítězové letošního ročníku rybářských závodů „O pohár předsedy SÚS“

Kategorie mužů:

  1. Luděk Adámek – MO Benátky nad Jizerou, 64 kg ryb
  2. Petr Daniš – MO Český Šternberk, 35 kg ryb
  3. Martin Štěpnička MO Český Šternberk, 30,7 kg ryb

Vítěz získal kromě poháru ještě CS povolenku, totéž platí pro druhého nejlepšího účastníka. Třetí místo bylo oceněno povolenkou středočeského územního svazu.

Kategorie žen:

6enskou kategorii závodu o pohár předsedy sús vyhrála E. Pujmanová
Foto: E. Pujmanová
  1. Edita Pujmanová (MO Radotín)
  2. Martina Vinklerová (MO Nymburk) 
  3. Ornela Moravcová (MO Praha 7)
  4. Simona Miková (MO Přišimasy)

*3-4 místo se stejným výsledkem rozhodl los

Závod odstartoval v osm hodin ráno. Převažující úlovek tvořil kapr ale některým závodníkům se podařilo závod obohatit bohatým úlovkem zajímavějších druhů ryb. 

Edita Pujmanová zvítezila v závodě "O pohár předsedy SÚS"
Foto: E. Pujmanová

“Celkem jsem chytila 7 línů, 6 z nich během půl hodiny v druhém kole, to mi pomohlo závod vyhrát. Dále mi zabral 1x jelec jesen a taky nebodovaný okoun.” říká Edita Pujmanová, která ovládla ženskou kategorii a získala první místo.

Písková Lhota patří mezi nejlépe zarybněné revíry ve Středních Čechách, znalí ale vědí, že to není vždy snadná voda. Nemálo rybářů během závodu nemělo žádný záběr, na druhou stranu jiní měli opravdu vynikající výsledky, což muselo potěšit zejména klíčového muže závodu, kterým je předseda SÚS Dušan Hýbner.

Dušan Hýbner, předseda SÚS
Předseda SÚS ČRS, Dušan Hýbner. Foto: archiv redakce

Právě on se o vznik revíru na nově zakoupené pískovně zasloužil. Na Pískové Lhotě se bohatě zarybňuje pestrou škálou rybích druhů, včetně jeseterů a dravé ryby.

V podzimním období se zde chytá hlavně lososovitá ryba a konají se zde také přívlačové závody, o nichž si můžete přečíst zde: Pruhy, tečky, zuby – přívlačový závod v Pískové Lhotě.

Kromě bohaté rybí obsádky oceňují závodníci jistě také bohaté občerstvení ve zdejším stánku, které si můžete vychutnat nejen při závodech.

Prezentace revíru Písková Lhota v televizi SÚS:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.