Na Labi pobodal agresivní muž rybáře, ten skončil s vážným zraněním v nemocnici

Labe u Sedlčánek
Labe u Čelákovic/,Ilustrační foto: redakce

Život ohrožujícím zraněním skončilo rybaření na Labi poblíž středočeských Čelákovic. Dva rybáři se tam dostali do konfliktu s mužem, který okolo běžel se svým psem. Muž měl nejdříve napadnout fenu rybářů, která se k němu a jeho psovi přiblížila. Fenu hrubě nakopl a po výtce ze strany rybářů chladnokrevně zasadil jednomu z nich ránu nožem do krční tepny.

O případu jako první médium informoval deník Idnes.cz a zpráva se objevila také na rybářských skupinách.

Dvaapadesátiletý muž běžel v úterý k večeru po levém břehu Labe kousek nad Čelákovicemi.

Když probíhal okolo dvojice rybářů, došlo ke konfliktu, který měl tragické následky.

Bez varování vytáhl nůž a bodl jej do krku

Podle zpráv z médií měl běžec napadnout nejdříve zvíře patřící ke dvojici rybářů, které se k němu a jeho psovi rozeběhlo.

Dle svědectví údajně fenku rybářů, která se k němu přibližovala, brutální silou nakopl. Jeho čin pochopitelně nenechal rybáře chladným a snažili se agresora zastavit.

Během vzniknuvší hádky pak měl dotyčný muž náhle vytáhnout nůž a bodnout jednoho z rybářů do krku, přičemž mu nožem poranil jednu z důležitých tepen. 

Způsobil mu tím závažné a život ohrožující zranění s velkým rizikem vykrvácení. Kvůli tomu musel být rybář akutně transportován do jedné z pražských nemocnic.

K záchraně jeho života významně přispěla také okamžitá první pomoc od jeho kolegy. Rybářův stav ale bohužel nadále vyžaduje intenzivní lékařskou péči.

Po agresorovi okamžitě začaly pátrat všechny dostupné hlídky PČR včetně krajské zásahovky. Dvě hodiny po činu se jej podařilo zadržet a dostat do policejní cely.

„Ve čtvrtek 21. září 2023 kriminalisté z Prahy východ zahájili trestní stíhání 52letého muže a obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví. V případě, že mu bude vina prokázána i před soudem, hrozí muž až 10 let ve vězení,“ dodal pro server Idnes.cz mluvčí středočeské Policie.

1 Comment

  1. Nejhorší je když blb napadne psa a pak člověka ten má dítě a za nic nemůže ten blb to vyprovokoval tak má 10 let v chladku

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.