Muškařský maraton v Jestřabicích přinesl trofejní pstruhy

duhák z jezera Písková lhota. Vláčecí nástrahy na pstruhy. MUškařský maraton.

Během uplynulého víkendu se na oblíbeném rybářském revíru Jestřabice odehrál muškařský maraton dvojic. Závod, který je prezentován spíše jako přátelské setkání u vody je oblíben mezi současnými i bývalými závodníky a tak na březích zdejší přehrady bylo k vidění spousta zajímavých osobností české muškařiny a hlavně mnoho úlovků lososovitých ryb i dravců.

Že jde o opravdový muškařský maraton dokazují už propozice závodu. Čistý závodní čas 6 hodin byl rozdělen do hodinových kol a s pauzou zabral prakticky celý sobotní den. Organizátoři situaci rozhodně nepodcenili a za poslední měsíc vysadili několik metráků ryb (nedávno se zde ještě konaly přívlačové závody Redbass Cup). Poslední várka 600 kg duháků přišla na řadu až před muškařským závodem.

Závod proběhl zajímavě již od samotného začátku. Někdy ryby při závodech odmítají spolupracovat, to ale nebyl tento případ.

Již po skončení ranních a poledních kol se počet ulovených ryb počítal ve stovkách, přičemž některé z úlovků lze směle označit za trofejní. V tomto duchu se neslo i závodní odpoledne.

Konečný součet za 28 závodních dvojic:

  • 692 kusů ulovených a bodovaných ryb
  • Převážnou většinu tvořil pstruh duhový
  • 114 okounů
  • 3 štiky – největší 74 cm
  • 9 kusů bílé ryby

Devět pstruhů stojí obzvlášť za zmínku, neboť jejich délka přesáhla 60 cm, přičemž rekordní pstruhy závodu o identické délce 67 centimetrů chytili vynikající muškaři Roman Vlček a Tomáš Starýchfojtů.

Mušky na prutu pro muškaření a muškařský maraton
Čtěte další články o muškaření

Muškařský maraton Jestřabice 2021 – pořadí vítězů

  1. místo Martin Kočí + Ondřej Granát

      2.  místo Pavel Čapek + David Sokolowski

      3. místo Miloslav Hosenseidl + Patrik Martinec

Kompletní výsledky si prohlédněte na oficiálních stránkách Jestřabic

Místo konání rybářských závodů  – známý revír Jestřabice

Jestřabice jsou známý soukromý revír na Moravě, nedaleko Koryčan. Oblíbený je mezi muškaři i rybáři lovící přívlačí. Zkrátka zde ovšem nepřijdou ani kapraři. Rybářské závody v Jestřabicích se konávají několikrát do roka ve všech rybářských disciplínách. Kromě hojné účasti a bohatství zajímavých úlovků sem rybáře láká také štědré ocenění pro vítěze.

Při nezávodním lovu zde můžete snadno posunout svůj osobní rekord ve všech druzích ryb, zejména v pstruhu duhovém, který se do nádrže vysazuje hojně v trofejních rozměrech a hmotnostech

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.