Velké nástrahy na štiky alias big bait jsou zejména v zahraničí oblíbené. Kam to ale může až zajít? To spatříte v jednom z videí, které se šíří na YouTube.
Zde můžete vidět lov na nástrahu, která měří úctyhodných 48 centimetrů. Video se odehrává na Alandských ostrovech, což je souostroví v Baltu.
Vzhledem k nízké salinitě vody zde běžně žijí sladkovodní ryby a tato oblast je jedna z populárních lokalit pro lov trofejních štik.
Proto se sem vydali tvůrci videí z kanálu Boatside, kteří zde vyzkoušeli 48 cm dlouhou nástrahu imitující štiku. Jak se jim lov na napodobeninu štiky podařil, můžete vidět ve videu.
Proč někteří rybáři využívají velké nástrahy pro lov na přívlač
Kdo nechce chytit nějakou nádhernou trofejní rybu? Malé návnady mohou přilákat malé i velké ryby, ale pokud jde o trofej, potřebujete tomu štěstíčku jít trochu naproti.
Velká nástraha může být blíže reálné potravě, kterou trofejní štiky loví. Je to druh dravce, který dokáže pozřít velké živočichy a jsou známy tak případy kanibalismu, kdy štika zaútočila na podobně velkou kolegyni.
Větší návnady také vytváří značný rozruch ve vodě. A štiky na to někdy slyší. Milují ten pohyb a vibrace. Velké návnady můžete použít všude, kde chcete – v kalných vodách, čistých řekách i zarostlých revírech,
No a konec konců, s těmi velkými návnadami je méně pravděpodobné, že chytíte menší štiky. Nejspíš tak budete mít méně záběrů, což může být zkouška vaší trpělivosti.
Na druhou stranu, větší nástrahy nepoužívá tolik rybářů. Mohou být neokoukané a na revírech s dobrou obsádkou dravců to může být zajímavé.
Ale nezapomeňte, rybaření by mělo být i o zábavě a dobrodružství. Když velké návnady nefungují, zkuste něco jiného. Každý den na vodě je jiný, takže se přizpůsobte podmínkám. A hlavně, užívejte si to a nezapomínejte na respekt k přírodě.
TIP: pro lov na velké nástrahy je nutné odpovídající prut pro těžkou přívlač. Článek o výběru přívlačových prutů čtěte zde.
Buďte první kdo přidá komentář