Kapří monstra: kdo jsou rybáři z televize? + přehled dílů

Sledujete seriál Kapří monstra v TV?

Kaprařský pořad z britské produkce je velmi populární i v Česku. Kapří monstra vás uvedou do světa lov velkých ryb a ukáží vám nejlepší evropské a dokonce mimoevropské revíry. Kdo za pořadem stojí, a co můžete v jednotlivých dílech vidět?

Televizní pořad Kapří monstra (v originálu Monster Carp) se natáčí od roku 2016. Během té doby vzniklo 6 řad, které představují kaprařinu na té nejvyšší úrovni. V českém znění tento pořad uvádí televizní stanice Prima Zoom.

Televizní pořad Kapří monstra uvádějí ambasadoři známých značek

V posledních letech je zvykem, že známé rybářské osobnosti se stávají ambassadory významných značek. To je samozřejmě případ i pořadu Kapří Monstra. Jeho moderátoři patří k britské a tedy i světové špičce v lovu kaprů, určitá forma spolupráce k tomu už prostě patří. Určitě vás tedy nepřekvapí, že všichni z nich pracují nebo dlouhá léta pracovali pro Kordu.

Ali Hamidi – britská rybářská star a vývojář rybářských potřeb

Ali Hamidi je v zahraničí nesmírně známá osobnost, tedy alespoň mezi rybáři. Více než 16 let pracoval pro společnost Korda. Nyní se vydal vlastní cestou. O jeho soukromí se příliš neví, rybářská kariéra je ovšem velmi pozoruhodná.

Narozen: 1979, Essex, Velká Británie

Ostatní zájmy: fotbal, fandí klubu Liverpool FC

Ali Hamidi se do povědomí rybářů dostal roku 2005. Ve světě před Facebookem, Youtube a Instagramem se nebylo snadné prosadit a šanci měli jen ti nejlepší rybáři. Ali byl jako velmi úspěšný kaprař osloven právě firmou Korda, pro niž začal chytat a hlavně se dostal do rybářských médií.

O co méně rybářů mělo šanci se dostat někam dál, o to rychlejší byl start těch úspěšných. Ali Hamidi se během pár let stal televizní hvězdou, která účinkovala v několika britských pořadech o lovu ryb. (Thinking Tackle, Underwater, The Big Fish-Off). Postupně se vypracoval až na šéfa korďáckého marketingu, kde vydržel dlouhých 16 let.

V současné době šéfuje vlastní firmě One More Cast, (V ČR prodává Parys.cz), která se zaměřuje na vývoj novinek v oblasti rybářských potřeb.

Největší ryba:

Na francouzském jezeře Gigantica se mu povedl kapr pojmenovaný The German s hmotností 73 liber, tedy zhruba 35 – 36 kilogramů.

Tom Dove byl rybář s talentem již od dětství

Dalším účinkujícím je Tom Dove, zvaný též Dovey. Rybaří již od svých deseti let a je součástí vývojového týmu firmy Korda. Upozornil na sebe již v pouhých 16 letech, kdy zvítězil v britském mládežnickém mistrovství v kaprařině. (BYCAC – British Young Carp Angling Championship je oficiálním kaprovým mistrovství Velké Británie pro mladé rybáře pozn. red.).

Stal se také jedním z nejmladších anglických rybářů, kteří na tamějších klubových vodách ulovili kapra na 50 liber (22 kilogramů).

Tom Dove je u Kordy zodpovědný za inovace a každý nový výrobek této firmy se na trh dostává pod jeho vedením a po důkladném testování. Profiluje se jako rybář s oblibou inovující klasické boiliesové taktiky a montáže s cílem zaměřit se na nějvětší ryby v často prochytávaných revírech.

Neil Spooner, z prodavače v rybářských potřebách hvězdou

Třetí účinkující, Neil Spooner, začínal jako obyčejný prodejce v rybářských potřebách, kde měl možnost mluvit s množstvím zákazníkům a naslouchat jejich potřebám i doporučením. Vzhledem k vysokému pracovnímu vytížení se z něj stal mistr krátkých vycházek. 

Mnoho velkých kaprů ulovil během výprav na jednu noc a naučil se vytěžit maximum z aktuální situace, která před ním na revíru vyvstává. Ve firmě Korda je zaměstnán od roku 2007.

K jeho největším úspěchům patří kapr z legendárního francouzského Lake Cassien, který vážil 71 liber, tedy kolem 32 kilogramů!

*Další články z kategorie Kaprařina

Přehled dílů seriálu Kapří Monstra

Celkem má seriál zatím 6 řad, možná by už dávno měl víc, kdyby nepřišel Covid, kvůli němuž vznikla v natáčení dvouletá pauza v letech 2019 – 2020.

1.řada (2016)

  1. Japonsko
  2. Maďarsko
  3. Itálie
  4. Rakousko

2.řada (2017)

  1. Texas
  2. Chorvatsko
  3. Maroko
  4. Jižní Afrika (JAR)

3.řada (2018)

  1. Thajsko
  2. Francie
  3. Bosna
  4. Španělsko

4.řada (2019)

  1. Chorvatsko (Speciál)
  2. Slovinsko
  3. Itálie
  4. Francie

5.řada (2020)

  1. Thajsko (Speciál)
  2. Maďarsko
  3. Holandsko
  4. Anglie

6.řada (2021)

  1. Jezero Carces
  2. Jezera Crete
  3. Les Trois Iles
  4. Les Graviers, Dijon

*Všechny díly 6.řady natočené ve Francii, kvůli covidovým opatřením nešlo příliš cestovat

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.