Hned první den zákazu brala rybářská stráž povolenky za lov z lodě

Ilustrační foto: redakce

Pravidelní čtenáři ví, že na Nechranicích vstoupil v platnost mnohými odmítaný zákaz lovu z lodě. Ačkoliv protest proběhl v klidu, přesto rybářská stráž na přehradě hned první den sebrala dvě povolenky rybářům, kteří i přesto z plavidla chytali.

A porybní zasahovali nejen tam. Značnou aktivitu hlásí také rybářská stráž na jihu Moravy.

Hned první den porušili zákaz lovu z lodě

Vyhrocená situace na Nechranicích nakonec zůstala celkem v poklidném duchu. Rybářská stráž se na sobotu 15. října, kdy začíná platit nový zákaz lovu z plavidel, ovšem dobře připravila.

Kontrolní den na hladině severočeského moře probíhal za asistence policejní hlídky, která rybářskou stráž po přehradě doprovázela. Přesto se rybáři porušující pravidla objevili a rybářská stráž jim odebrala povolenky k lovu.

Kromě porušení zákazu lovu z lodě navíc u sebe měli nezapsané sumce, což by stačilo na zadržení povolenky samo o sobě.

Nejezděte autem do prostoru nádrže, upozorňuje Povodí Ohře

Policejní hlídka pomáhala RS řešit také přestupky, které nespadají do kompetence porybných. Na Nechranicích i jinde se totiž rozmáhá problém s parkování aut přímo u vody. Tento evergreen mezi přestupky je nyní je umocněn tím, že přehradní nádrže mnohde na podzim snižují hladinu, čímž se odhalují desítky metrů břehové linie.

Do prostoru nádrže se ale vjíždět nesmí, na což reaguje správce povodí osazením cedulí a častým voláním hlídek PČR.

Podmírový candát na pískovně u Poděbrad

Rybářská stráž se prakticky dennodenně objevuje na pískovně v Pískové Lhotě. Kontrola se tentokrát neobešla bez problémů. Rybářům zde chybělo vyplněné oprávnění k odlovu a co hůř, byl zjištěn ponechaný podmírový candát v délce jen 48 centimetrů.

Rybářská stráž v Brně zintenzivnila kontroly a načapala pytláka

Brněnští porybní více kontrolují oblast kolem Prýglu a daří se jim odhalovat všelijaké nekalé skutky. Odhalili například rybáře, který si ponechal větší množství kaprů než je povoleno.

Ve stejný den pak na revíru přistihli pytláka. Ten se však řídil jsem, že nejlepší obrana je útěk a vzal před rybářskou stráží nohy na ramena. Při úprku ale na místě ponechal zločinný nástroj v podobě děleného rybářského prutu. Nejspíš i pytláci si již pořizují lepší vybavení.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.