ČRS zavádí na Pískové Lhotě horní míru dravců

pískovna Písková Lhota a lov kaprů na podzim versus jak na kapry v říjnu?

K razantnímu kroku přistoupil výbor středočeského územního svazu ČRS, který s okamžitou platností zavedl horní míru dravců na jezeru Písková Lhota.

Připomínáme, že Písková Lhota je úplně nový revír poblíž Poděbrad. Platí zde zvláštní režim rybolovu, kdy musíte mít vyřízené pověření k odlovu a zaplacenou denní místenku.

Zavedení horní míry dravců

SÚS, jako majitel vodní plochy Pískovna Písková Lhota, kterou provozuje v režimu rybníkářství, určuje mimo jiné i pravidla odlovu na této vodní ploše.
S účinností od 30. 11. 2020 proto upravuje podmínky odlovu u dravých ryb následovně:
a) horní míra u candáta obecného je 70 cm včetně – to znamená, že lovící si smí na této vodní ploše ponechat candáta v rozmezí od 50 do 69 cm, od 70 cm včetně musí být úlovek okamžitě s maximální šetrností vrácen do vodní plochy
b) horní míra u štiky obecné je 80 cm včetně – to znamená, že lovící si smí na této vodní ploše ponechat štiku obecnou v rozmezí od 60 do 79 cm, od 80 cm včetně musí být úlovek okamžitě s maximální šetrností vrácen do vodní plochy.
Zdroj: Oficiální web SUS ČRS
přívlač písková Lhota
Přívlač na Pískové Lhotě

Do pískovny bylo v posledních dnech vysazeno určité množství trofejních ryb z výlovů jiných vodních ploch. Zároveň zde platí celoroční hájení okouna říčního. Zavedené horní míry tak poslouží k uchování cenných trofejních ryb, které se v Pískové Lhotě vyskytují. Písková Lhota je pod bedlivým dozorem RS, která dodržování pravidel rybolovu kontroluje i několikrát denně.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.