Vysazováním trofejních ryb se nedávno pochlubil Západočeský územní svaz ČRS.
Informoval o tom ČRS ZČÚS na svých webových stránkách. Zmiňuje především vysazování velkých kaprů a sumců a zdůrazňuje, že podobné zarybňování velkými rybami neprobíhá první rok.
Velká pozornost byla věnována plzeňskému revíru 431 043 Radbuza 1 B. Jde o vodní nádrž České údolí, lidově zvanou též Borská přehrada.
Nachází se přímo na jižním okraji Plzně a má plochu zhruba 151 hektarů. Jde o svazový revír, na němž platí územní, krajské i CS a celorepublikové povolenky.
Na tuto nádrž putují trofejní sumci. Zpráva doslovně mluví o násadě v podobě 39 kusů sumce o průměrné hmotnosti 22 kilogramů. Podle údajů ČRS zde rybáři ulovili již několik desítek ryb nad 2 metry délky.
Píše se také o vysazování kaprů, z nichž největší vážil přes 13 kilogramů a okounů v délce nad 35 cm.
Podobné vysazování větších ryb organizuje také například Středočeský územní svaz, který v letošním roce vysazoval větší kapry na revír v Pískové Lhotě.
Například loni na podzim zde bylo vysazeno 37 kaprů v hmotnosti od 5 do 13 kilogramů a v podobném duchu pokračuje vysazování i nadále.
Většinou se vysazují ryby v menších velikostech, výjimkou mohou být lososovité ryby
Většina násady ryb představuje menší velikosti, zato ve větších počtech. Chov a pořízení větších ryb je relativně náročný a tak zřejmě nikdy nebudou trofejní ryby během vysazování převažovat.
Rybářský svaz ale vysazuje ryb často v tržní velikosti, což uspokojí potřeby rybářů prahnoucích po kulinářském zážitku.
Jedinou výjimkou jsou nejspíše lososovité ryby. Násada tržních pstruhů je dostupná finančně i v dostatečném počtu po celé republice.
Lze sehnat i násady větších jedinců ryb. Velcí pstruzi nejčastěji končí na soukromých revírech. Český rybářský svaz ale příležitostně vysazuje větší pstruhy například na Ohři nebo na trofejní úseky jako například Vltava 24 a některé revír rady ČRS.
Buďte první kdo přidá komentář