Česká repre přivezla 6. místo z přívlačového mistrovství v Itálii

horská říčka
Ilustrační foto: Redakce

Minulý víkend se v Itálii konalo 19. Mistrovství světa v přívlači ze břehu. Český reprezentační tým odsud přivezl pěkné šesté místo v celkovém pořadí.

Šampionát se odehrával na přelomu měsíce dubna a května na horské řece Biferno, nacházející se v jižní Itálii. Tato relativně krátká řeka (84 km) pramení v pohoří Monti del Matese, jenž je součástí jižních Apenin.

Tento vinařský region rozhodně nepatří mezi top evropské rybářské destinace. Přesto je řeka Biferno vyhledávaná zejména italskými i zahraničními muškaři.

Na horním toku jde o jednu z nejjižnějších lokalit, kde se loví pstruh obecný. Charakterově je zde řeka spíše užší s menšími peřejemi, obvyklá velikost ryb nijak zásadně nevybočuje z běžného průměru.

Rychlá jarní voda a dobré umístění v týmech i individuálním pořadí

Mistrovství v přívlači se ovšem konalo poněkud níže po toku.Horský charakter toku přesto ovlivnil celkový průběh závodu, neboť díky tání sněhu se chytalo při vysoké jarní vodě. Organizátoři revír připravili vysazením menších duháků, kteří se stali hlavní lovnou rybou závodu.

Prim hrály nástrahy vhodné do rychlých proudů. Dle oficiální zprávy na webu ČRS se ale dařilo celé spektrum nástrah od rotaček s oranžovým tělem až po gumové larvy.

Celkové prvenství získal tým domácích Italů. Na druhém místě se ale umístila slovenská reprezentace, což je další důkaz toho, že Slováci patří ke špičce v lovu na horských pstruhovkách. Na podobných závodech se slovenským, rybářům daří dlouhodobě a jsou znát jejich zkušenosti s lovem na slovenských horských řekách.

Šesté místo v mezinárodní konkurenci je ale také velmi dobré umístění. Pohled na výsledkovou listinu napovídá, že kromě Italů  před námi se umístily v podstatě jen týmy z karpatských zemí, kde mají revíry podobného typu (bronzoví Poláci trénují například v podhůří Tater nebo karpatských Bieszczad).

V celkovém pořadí jednotlivců se navíc Janu Novému podařilo umístit na 8. příčce (35 ryb) z celkem 62 účastníků.

VIDEO: Přívlač na řece Biferno za běžného stavu vody:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.