Britský školák vytáhl z Temže dvoukilového okouna

okoun říční
Ilustrační foto: redakce

Řeka Temže na první pohled nevypadá jako rybářský ráj. Alespoň turistům obdivujícím krásy Londýna se špinavá a rychle proudící voda tak rozhodně nepřipadá.

Londýnská Temže je však díky blízkosti moře spíše zálivem s hustou lodní dopravou než řekou. Pár kilometrů výše proti proudu se nachází poměrně čistá řeka, která je navíc plná zajímavých ryb.

Mezi nejhojnější dravce na Temži patří okoun říční. Jeho exempláře zde dosahují velmi solidních velikostí. 

Velcí okouni jsou dokonce tak hojní, že se některým rybářům vyplatí na jejich lov specializovat.

Chytit velkého okouna přitom nemusíte jen na přívlač. Důkazem je nedávný úlovek čtrnáctiletého George Lovella, který chytá na Temži v hrabství Berkshire, nedaleko od Londýna.

Místo pro chytání volil s jasným cílem. Šel k navigační zdi,kde mu loni velký okoun z háčku spadl. Jako montáž použil klasický pevný splávek s masnými červy.

Čtěte také:

Po chvíli chytání se ale ryba objevila o kousek jinde. Pár metrů od něj nastal masakr, okouni začali likvidovat potěr a do té vřavy George okamžitě přehodil svoji nástrahu.

Okoun zabral okamžitě a následoval boj, jehož intenzita napovídala o tom, že na prutě je slušná ryba. 

Ryba nakonec vážila slušně přes 4 libry a 8 uncí (2,04 kilogramy) a stala se Georgeovým novým osobákem. Velkých okounů ale nachytal již více a jeho poslední rekord byl lehčí jen o zhruba 115 gramů. 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.