
Ohře pod Nechranickou přehradou nabízí velice populární revíry, které se pyšní velkou návštěvností rybářů z celé ČR. Kromě vášnivých pstruhařů a rybářských influencerů se zde ale pohybují také velice zatvrzelí pytláci. Některé neodradí ani vysoké pokuty.
Dlouholetý boj s nimi svádí členové rybářské stráže. Za poslední dny se jim při kontrolách podařilo několik z nich ztotožnit. V pomyslné síti porybných uvízli hned 4 nelegálně lovící, informuje o tom Severočeský územní svaz ČRS.
Jeden z recidivistů si například vyrazil s kamarádem vyrazil na potok Liboc. Tento pravostranný přítok Ohře přitom není ani lovným revírem. Porybní spatřili pytláka z větší vzdálenosti z protějšího břehu. Po nenápadném přesunu na potřebnou stranu toku nejdříve narazili na jeho komplikace, který se nezmohl na odpor a se strážci pořádku spolupracoval.
Protřelý pytlák ale začal s rybářskou stráží hrát falešnou hru. Nejprve zahodil rybářský prut do vody. U sebe již měl připravený detektor kovu a předstíral, že neloví ryby nýbrž hledá kovové předměty.
Když ale členové stráže zajistili zahozenou rybářskou výbavu, pytlák již neudržel nervy na uzdě. Začal řvát, sprostě nadávat a nakonec zvolil nejjistější obranu, kterou je útěk. Ukryl se na nedaleké zahradě.
Jde ovšem již o osobou porybným dobře známou, jejíž osobní údaje RS zná, vyřešení přestupku tak útěk nebrání. Tímto případem se opět bude muset zabývat příslušný úřad a dotyčný se dočká dalšího trestu.

Sliboval, že Ohři na truc vychytá celou
V případě tohoto muže se jedná o velice vášnivého pytláka, který již za svoji „zálibu“ zaplatil spoustu peněz. Severočeský územní svaz zmiňuje, že mu naposledy byla vyměřena pokuta ve výši 12 500 korun českých. Následně prý po Žatci prohlašoval, že za tohle nám Ohři vychytá celou.
V Žatci a okolí se bohužel pytlačí dost. Kromě tohoto případu zadržela RS v nedávných dnech ještě další dva pytláky. Jeden stihl vzít do zaječích, zanechavše na místě rybářskou výbavu. V tomto případě šlo o údajně o osobu známou v prostředí místní drogové scény.
Další případ se odehrál po proudu níže, na mimopstruhovém revíru, jenž začíná na okraji Žatce. Muž se při kontrole prokázal občanským průkazem a s rybářskou stráží spolupracoval.
Tvrdl ovšem, že si rybářské doklady zapomněl doma. Rybářská stráž se s ním proto dohodla na pozdějším setkání, kde by muž svoje doklady k lovu ryb předložil.
Na domluvené místo a v domluvený ovšem muž nedorazil. Jeho totožnost a všechny údaje nutné k prošetření přestupku ale rybářská stráž získala právě z OP na místě činu. Případ tak půjde běžnou cestou k projednání příslušným úřadem.
Rybářská stráž na severu modernizuje vybavení
Severočeští rybáři také informují, že i v jejich oblasti se daří modernizovat rybářskou stráž. Velikým pomocníkem jsou například termovize, které umožňují dokumentovat přestupky i v nočních hodinách.
Termovizní přístroje obvykle disponují nahráváním, což pomáhá získat důkazní materiál ještě před započetím kontroly. Společně s funkcí zoomu, kdy termovize funguje podobně jako silný dalekohled to prakticky nedává pytlákům šanci. Strážní vidí lovící osoby ve tmě i když jsou například skryty v pobřežní husté vegetaci, což se hodí právě na některých úsecích Ohře.
Kromě toho může RS využívat také běžné kamery, na některých revírech například i lodě a dokonce i menší plavidla jako jsou kajaky.
Čtěte také:
Na Labi hlásili výskyt krokodýla, strážníci nic nenašli
Ani brolly s lehátkem neprošlo bez pokuty: na Hracholuskách proběhla další razie
Dvoubarevné boilie: na míru dělané pro amura
Dat takovy pokutya aby to bylo pro ty zmrdy financne likvidacni.A nezaplatis tak zabavit exekucne majetek.Vzdycky platilo ze kdyz nekdo nekomu sahl na majetek tak se to nikomu nelibilo.
Dobrý den,
pytláctví v tomto případě se nedá omluvit a je to jednoznačné.
Všeobecně nejsou zde jasně nastavována pravidla. Naopak nám neustále někdo něco nařizuje a přikazuje. Sám jsem rybářem. Setkávám se i se špatným chováním, fungováním rybářské stráže. Bohužel pravomoc rybářské stráže svěří pomalu každému, bez ohledu na jeho intelekt a povahu. Vymahatelnost zákona ne jenom v tomto případě je zdlouhavá a neúčinná. Než se ten dotyčný dostane kam má, uběhne ještě dlouhá doba a neustále to může opakovat, ale všichni víme, že takto to funguje v celé ČR a ve všem. To neznamená, aby nám stále někdo něco přikazoval a nařizoval (zpřísňoval)). Pouze na základě pár provinilců.