Dnešní reklama bude o boilies určeném pro rychlé chytání. Taková nástraha je vhodná pro krátké vycházky nebo také závodní lov. Vyznačuje se zejména tím, že vodě okamžitě pracuje a je silně aromatické.
Pro účely tohoto článku jsme sáhli po kuličkách, které jsou odvozené od jiné úspěšné řady boilie známého českého výrobce:
Řeč bude o rozpustném boilies Nikl Gigantica, což je rychle pracující varianta stejnojmenné řady klasického boilies.
Vyznačuje se tím, že atraktory do vody vypouští okamžitě po dopadu na dno. Právě pro tyto účely byl trochu upraven původní mix. Od klasické Giganticy si ale rozpustné boilies přavzalo složení z nejkvalitnějších surovin.
Stačí otevřít balení a cítíte tu sílu
Otevírat Giganticu doma moc nezkoušejte pokud vaše drahá polovička nebo matka není extrémně tolerantní či netrpí ztrátou čichu.
Aromatičnost této nástrahy pocítíte během pár vteřin po celém obydlí. Aby také, ne. Nástraha má opravdu intenzivní odér.
Není to přitom jen o smíchání co největších smradů. U Niklů nad vymýšlením a zkoušením mixů tráví vždy obrovské množství času. Ani Gigantica není výjimkou.
- Vyšší podíl esencí a atraktorů oproti klasickému boilies
Původní mix je výsledkem 2 let tvrdé práce a tisíců hodin strávených u vody. Obsahuje vysoký podíl rybích mouček a má vynikající výsledky po celou sezonu.
Díky drobné úpravě se z klasické nástrahy stala skvělá rozpustná koule, která se osvědčuje při kratších vycházkách na kapry.
Prodává se nyní ve dvou variantách. Původně na trh uvedené válečky už nejsou k dispozici a máte možnost volby z dvou velikostí kuliček v tmavě červené barvě: 14 mm,18 mm a 24 mm.
V čem se liší rozpustné boilies od klasického?
Původní smysl boilies spočíval ve velmi odolné nástraze. Odsud také přišel anglický název, který znamená vařenou nástrahu.
Rozpustné boilies je naopak výsledkem vývoje, kdy kapraři vyráží i na kratší vycházky a potřebují nástrahu, jaká začne ve vodě fungovat hned. Takové boilies se již často ani nevaří.
Je měkčí než klasické, ale o to rychleji funguje. Má obyčejně vyšší podíl atraktivních látek a díky způsobu výroby často větší podíl důležitých nutrientů, které se neznehodnotí varem.
Jeho nevýhodou může být menší výdrž ve vodě, což ovšem u kratších rybaček nevadí.
Podle našich zkušeností vydrží na mírně tekoucí vodě v s jistotou celé odpoledne, tj určitě 4 hodiny. Po vytažení je nástraha zlehka „ohlodaná“ a ven již začínají vypadávat tmavé částečky. Určitě ji ale můžete nechat ve vodě o mnoho déle.
Doba rozpadu ovšem závisí na podmínkách, jaké na místě panují. V teplejší, rychleji tekoucí vodě a při větší aktivitě ryb se vydrž každé takové nástrahy může snížit.
Většinou ale jde minimálně o řády hodin chytání na jednu nástrahu.
Nakupovat doporučujeme například v eshopech Chyťapusť, Párysův rybářský ráj a AZ Fishing
Čtěte také:
Buďte první kdo přidá komentář