Možnosti zakrmování jsou dnes velmi pestré. Od drahých zavážecích lodiček až po levnější možnosti, které vaši nástrahu dopraví jen kousek od břehu.
Dříve si většina rybářů vystačila hlavně jen s prakem, krmítkem či obyčejnou lopatkou s níž jste mohli nahodit jen poměrně blízko od břehu. S příchodem boilies přišly vrhací tyče „kobry“ a moderní možností jsou zavážecí RC lodičky, které mohou nabídnout velmi daleký dosah a možnost použití například s echolotem.
Zajímavou možností je ale zavážecí lopatky či možná tyč. Alespoň s takovými názvy se lze setkat v českých rybářských e-shopech. V reklamní spolupráci s nimi budeme dnes psát o lopatce Nash Bushwhacker, což je v podstatě taková zdánlivě obyčejná lopatka na extrémně dlouhé tyči.
Oficiální video Nash Bushwhacker (české titulky)
V základní verzi totiž dosahuje délky 15 metrů a prodloužit lze až na úctyhodných 45 metrů. Kdo ovládá angličtinu, tak tuší z názvu jakousi spojitost s křovisky.
Tento zakrmovací nástroj totiž vznikl zejména pro možnost sáhnout si s krmením a montáží na hotspoty ukryté pod příbřežní vegetací.
Zatímco u nás do značné míry panuje mánie ohledně dlouhých hodů a dalekého zavážení, britské klubové vody často nejsou příliš rozlehlé, zato však mnohdy řádně zarostlé a na místo pod větvemi prostě nenahodíte.
Alternativou ke klasickému zavážení či použití dálkově ovládané loďky pak může být právě tato lopatka. S ní dosáhnete pod převislou vegetaci a můžete ji samozřejmě využít pro zakrmení na volné vodě v nevelké vzdálenosti od břehu.
Výhodou tohoto řečení je určitě tichost neboť rybu neplaší dopad krmení do vody ani jakýkoliv zvuk.
Síla v jednoduchosti – lopatka s plovákem na mnohadílné skládací tyči
Funguje to tak, že lopatka Nash Bushwhacker má díky dvěma malým plovákům schopnost udržet se na vodě i když je naložena krmením a montáží se zátěží. Plovoucí jsou také tyče, které se spojují z jednotlivých dílů do požadované délky. Systém spojení je podobný jako například u vícedílných vesel ke člunům. Lze tudíž velice rychle napojovat a rozpojovat jednotlivé díly a tím lopatku na hladině posunovat kam chcete.
V základu máte 10 dílů tyče po 1,5 m, tudíž dosáhnete až 15 metrů daleko. Přitom lopatka i tyče plavou po hladině. Není je tak nutné zvedat, což by ani nebylo, vzhledem k páce na tak dlouhé tyči. možné.
Dokoupením dalších dílů můžete dosáhnout až na trojnásobnou vzdálenost do úctyhodných 45 metrů, což umožňuje nenápadně zakrmovat v příbřežní zóně na vzdálenost, kam již například prakem těžko dostřelíte. Lopatka je uzpůsobena proti zamotání a umožňuje došponování montáže před vyklopením nákladu.
Vyklopení se provádí jednoduše, pouhým otočením tyče kolem osy. Na rozdíl od loděk tak jde o velmi jednoduchý mechanický nástroj. Bez zbytečné elektroniky a dalších zařízení, kde se nemá příliš co porouchat.
Výhody zavážecí lopatky na tyči
- Možnost zakrmení pod převislou vegetaci
- Přesnost zakrmení
- Možnost dopravit na místo také montáž
- Nenápadnost a tichost
- Jednoduchý nástroj bez složitých mechanismů
- Možnost dokoupení dalších dílů tyče až pro vzdálenost 45 metrů
- Možnost zakrmení boiliem, které pro svoji konzistenci a horší odolnost nebo přílišnou velikost nelze vrhat kobrou
Svítilna a echolot – další z možných doplňků
Nash Bushwhacker má ještě několik vychytávek. Za zmínku stojí například možnost připevnění světla pro orientaci při zakrmování ve tmě. A také možnost připojení (přes držák) Deeperu – malého nahazovacího echolotu.
Díky použití krátkých 1,5 metrových dílů skládací tyče se celá záležitost snadno sbalí a dá se lehce transportovat v autě ve speciální přepravní tašce, která je součástí balení. K dispozici je verze Pro, která uveze 0,8 kg krmení a verze Pro XL, která zvládne 1,5 kg.
Obě verze zakoupíte na Parys.cz
Be the first to comment