Vzal si 3 podmíráky, ale domů s nimi nedošel

revír svibice
Ilustrační foto: redakce

S rozvíjející se rybářskou sezónou začíná mít úlovky také rybářská stráž, která vyráží na svazové revíry čím dál tím častěji. Další případ do černé kroniky přišel ze severu Moravy, kde jeden z rybářů zapomněl na minimální lovnou míru i limit přisvojených kusů ušlechtilých ryb na MP revírech.

Člen RS v sobotu 26.3. prováděl rutinní kontrolu revíru a lovících poblíž Brodku u Přerova. Revír číslo 471 173 v k. ú.  Majetín má celkovou rozlohu pouhé tři hektary, tudíž kontrola mohla být hotová za malou chvíli. Vše se ale nakonec vyvrbilo jinak.

S pravidly si hlavu příliš nelámal

Jeden z lovících byl přítomností rybářské stráže nemile překvapen. Porybný okamžitě zjistil, že rybář má u sebe tři vykuchané kapry evidentně nedosahující lovnou míru. 

Jejich vnitřnosti navíc výtečník “uklidil” přímo do vody. Měřením bylo zjištěno, že velikost kaprů činí cca 30 – 35 centimetrů. Nejspíš tak šlo o klasické násaďáky, kteří se v revíru tedy příliš neohřáli.

V tomto případě tedy došlo hned k několika závažným přestupkům na úseku rybářství:

 • Přisvojení více než 2 ks ušlechtilých ryb za kalendářní den
 • Přisvojení ryby nedosahující minimální lovné míry
 • Nezapsané ryby
 • Znečištění vody vnitřnostmi

První dva z těchto přestupků by samy o sobě stačily na mnohaměsíční “dištanc” od rybolovu na revírech ČRS. Dotyčný rybář přišel o povolenku a v nejbližší době bude moci očekávat přísný trest. Nejspíš bude mít dost volného času jelikož za takové provinění si nezachytá minimálně do podzimu. Vzhledem ke kombinaci celé řady přestupků nelze vyloučit ani delší trest.

Připomínáme, že od letošního roku o trestech rozhoduje příkazce územního svazu podle tabulek. Jisté tak je, že trest přijde velmi brzy a rybář za jeho udělení ještě zaplatí dvě stovky jako administrativní poplatek.

V případě, že se bude cítit nevinně, smí se odvolat. To ale stojí už dva tisíce korun. Vyžaduje to navíc zasedání kárné komise v Ostravě. Odvolat se může opravdu každý. Vzhledem k tíži všech důkazů v tomto konkrétním případě ale určitě dotyčný trestu neunikne.

Na Labi o víkendu klid

Největším rejdištěm přestupců bylo svého času Labe. Víkendová kontrola RS na kolínsku ale žádný přestupek nezaznamenala. Na celém úseku řeky od Kolína po Klavary na obou březích seděla zhruba dvacítka rybářů, kteří měli vše bez závad. Nejproduktivnější na přestupky jsou však na Labi noční kontroly, které jistě na jaře proběhnou na více labských revírech

10 Comments

 1. Jdete už do prdele,,,, v revír ech je čím dál min ryb,,,, hlavně neříkej te že to je rukama,,,, hovno,,, málo se vysazuje, hlavně zdržovat povolenky,,,, jste obyčejní dobytkove

 2. Miroslav má trochu pravdy. Já jsem si letos povolenku nekoupil. Už se necítím u vody dobře. Jsem lovec ale čím dál větší represe za účelem aby si od vody člověk nic neodnesl mě odrazují. U vody můžu sedět i bez prutů.

 3. Bez kontrol by byl hrozný bordel, co se týká pořádku u vody a odlovenych ryb, nasazuje se dost ryb, ale někteří rybáři neznají míru a berou co jim vleze na háček, chtělo by to z pohledu ryb. stráže tvrdší postihy.

 4. Někdo ale „opomenul“ napsat, že ten rybář byl Ukrajinec, takže tady žádný postih nebude určitě 🤬

  • Jak jsme nakoupili, tak prodáváme. Jméno ani národnost bohužel není uvedená ani v oficiálním zdroji a ČRS dále o případu neimformuje. Pokud jde o člena ČRS tak by měl dostat trest dle sazebníku bez ohledu na národnost či barvu kůže nebo cokoliv jiného.

 5. zdarec hosi budme trosku SOUDNI vemte si rybu jednou za cas a mejte veci v cajku jen ty UKACKA jsou problem

 6. zdarec hosi budme trosku SOUDNI vemte si rybu jednou za cas a mejte veci v cajku jen ty UKACKA jsou problem

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.