Vyjet s partou na ryby virtuálně? Ve hře Call of the Wild: The Angler to půjde

Call of the Wild: The Angler
Ilustrační foto: redakce

Rybářský simulátor Call of the Wild: The Angler slibuje převrat ve světě rybářských her. Chodit na ryby přes displej počítače nebo konzole je sice ještě stále pro většinu rybářů tak trochu zvláštní, hrát hry ale už dávno není nic nenormálního. Nová hra navíc může přitáhnout další zájemce o skutečné rybaření.

O uvedení novinky se postarali vývojáři z Expansive Worlds, kteří stojí za úspěšnou loveckou hrou s podobným názvem Call of the Wild: The Hunter. 

Nový herní titul bude ale určen vyznavačům Petrova cechu a pokud vás baví hry s rybářskou tématikou, máte se rozhodně na co těšit.

Realistický svět a nekonečné možnosti kam jít na ryby

V propagačních materiálech se mluví o realistické hře, kde ryby reagují na změny podmínek podobně jako v běžném světě. Změny směru větru, průtoku, teploty a dalších faktorů by měly ovlivňovat braní ryb i jejich stanoviště na revíru, tak jak tomu je doopravdy.

Nabídne se vám širý svět jezerních i říčních systémů, horské toky či rybníky v nížinách. Zkrátka rybaření vašich snů, ale bohužel jen na obrazovce.

Trailer (video) ke hře Call of the Wild: The Angler:

Call of the Wild: The Angler umožní virtuálně rybařit až 12 lidem v multiplayeru

Velké očekávání budí multiplayer, díky němuž si na rybaření zahrajete společně s 11 dalšími kamarády. To už skoro zavání možností vzájemného soutěžení a pořádání mini online rybářských závodů. Třeba se jednou dočkáme virtuální verze LRU či lodních závodů.

Vývojáři slibují nepřeberné množství náčiní a možnost lovu z plavidel, cestování k vodě off roady či obyčejně po svých. Uvidíme jak moc se hra nakonec vyvine směrem k evropskému způsobu rybaření. Nejvíce blízká našemu rybolovu nejspíše bude přívlač nebo muškaření. Lov štik či pstruhů nebo lososů ve hře stoprocentně nechybí.

Bezpochyby každý si rád užije přírodní scenérie, které mu hra nabídne. Otázkou ale bude, jak moc bude zaměřená právě na použití technik běžných spíše ve vzdáleném zahraničí. Zda získáme možnost zajít si například na feeder nebo plavačku, to se teprve ukáže.

Utrácení za virtuální rybařinu

Dá se ale očekávat, že hra nabídne množství placených doplňků což vytváří další příležitost, jak utopit další peníze v rybařině a nevytáhnout přitom paty z domu. Budete si moct kupovat pruty, navijáky, nástrahy a další věci, které vám umožní přizpůsobit strategii a techniku lovu podmínkám, jež při rybaření vzniknou. Část obsahu ale bude samozřejmě zdarma.

Zachytáme si někdy virtuálně i na českých revírech?

Rybářské simulátory jsou zajímavým segmentem počítačových her, jenž se teprve rozvíjí. Více než dvacetiletou tradici ale mají simulátory letecké, silniční či dokonce železniční. Všechny tyto hry již mají připravené také české lokace.

Můžete v nich brázdit náš vzdušný prostor a sledovat českou krajinu včetně budov a přesné kopie terénu. Nebo například řídit vlak z Prahy do Brna včetně obvyklých zpoždění a do detailu propracovaných domů kolem trati.

Jednou možná přijde čas a v rybářském simulátoru si budeme moct zapnout například Labe, Orlík, Nechranice, Lipno, Pálavu či jiný český revír v dokonalé virtuální realitě. Pro většinu rybářů to je asi naprosto šílená představa, pokrok se ale zastavit nedá, asi. 

Jak říká klasik: můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, to je ale tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Call of the Wild: The Angler má letos vyjít pro PC skrz Steam, Epic Games Store a také Microsoft Store. Na herní konzole se dostane později.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.