V termínu 4. – 10. července se v Norsku koná světové a evropské mistrovství žen v muškaření. Na sever se chystá i český tým. Jejich trénink na šampionát můžete podpořit formou crowdfundingové kampaně.
Mistrovství se koná v regionu Innlandet ve východní části Norského království. Závodní sektory budou vyznačené například na řekách jako Atna či českým muškařům známější Glomma a dalších tocích. Závodit se bude též na jezeře Storsjøenlake.
Norsko je všeobecně drahá země a jen účast na šampionátu stojí 1200 EUR na osobu, k čemuž je nutné přičíst další náklady jako cesta atd. Rozhodně to není levná záležitost. Pro lepší šanci na umístění by to chtělo vyjet o týden dřív a trénovat přímo na místě. Právě v tom můžete holkám pomoci a jejich přípravný kemp zafinancovat pomocí crowdfundingové kampaně na webu Donio.
Jak crowdfunding funguje? Pomůžete dobré věci a můžete získat také dárek
Přes Donio můžete odeslat příspěvek v různé výši. Přesné částky a další informace o fungování financování naleznete na webu kampaně. Zjednodušeně se dá říct, že si vyberete jakou částku chcete týmu poslat a zaplatíte ji online přes internet.
Od určité částky holky nabízí různé dárky,. Vše si můžete před odesláním peněz prohlédnout a rozmyslet. Já jsem si například za drobný příspěvek (700 kč) vybral krabičku s nejúspěšnějšími muškami ze šampionátu.
Vybrat si odměnu a hlavně přispět na tréninkový kemp v Norsku můžete TADY přímo na stránce kampaně.
Platba kartou je snadná, rychlá a podpoříte dobrou věc!
Příspěvek zaplatí týden tréninku v Norsku a potřebné vybavení
Reprezentační tým sestává z celkem 5 muškařek. Myslím ale, že nebudu vůbec daleko od pravdy, když prohlásím, že všechny jsou vynikající rybářky. Výsledky ze závodů a například z nedávného mistrovství na Barabě mluví jasně. Muškaření určitě věnují obrovské množství času i prostředků. Závodní muškařina už není jen o občasných vycházkách na pstruhy, což je výsadou jenom nás rekreačních muškařů.
Repre tým má svoji stránku na sociálních sítích.
Závodníci se musí účastnit závodů prakticky každý víkend a v různých částech republiky. To vyžaduje spoustu času, cestování a financí. Nutný je také častý trénink. Závodního muškaře od rekreačního také odlišuje nutnost umět nachytat ryby kdekoliv.
Sektory se losují a nelze si vybrat nejvhodnější místo jako při volnočasovém lovu. Výhodu na nadcházejícím mistrovství určitě budou mít domácí Norky, které to ta dokonale znají.
Pokud ale vybereme dostatek prostředků, můžeme našemu týmu poskytnout výhodu v podobě delšího tréninku přímo na závodních úsecích v místě konání mistrovství.
Za vybrané peníze tým vyjede na místo s týdenním předstihem. Všichni se lépe rozkoukají se po okolí a poznají lépe lov na tamějších řekách. Týden před závody jim umožní dobře poznat jak to v Norsku chodí, vyzkoušet fungující strategie a vzory mušek. Při závodech už budou přesně vědět, jak na to. Zároveň si za získané prostředky dokoupí chybějící rybářské vybavení.
Šance na pěkné umístění určitě mají. Všechny členky reprezentace prošly ligovými soutěžemi v Česku i mezinárodními šampionáty v posledních letech. Zde dosahovaly slušných úspěchů i mezi muži.
Přispějte i Vy
Norské řeky jsou ale trochu jiné kafe než ty české. Většina týmů z bohatých zemí do Norska dorazí také s předstihem. Nevyjet na přípravný kemp by tak byla velká škoda. A zároveň nevýhoda oproti ostatním týmům. Myslím ale, že těch asi 80 tisíc muškařské komunita v ČR bez potíží dokáže vybrat.
Pokud souhlasíte, tak ještě jednou přikládám odkaz na Donio, kde kampaň probíhá.
Buďte první kdo přidá komentář